oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.6., příp.
SFC Opava 
od 15:00
 Vítkovice
Pocity & dojmy Tomáše Mrázka

Doufám, že v sobotu dorazí co nejvíce lidí, přeje si Tomáš Mrázek

12.08.2014, autor Redakce
O P A V A – Když si srbský expres Nemanja Kuzmanović ve Frýdku-Místku vážně poranil kotník, okamžitě na něj trenér Jan Baránek ukázal. Řeč je o Tomáši Mrázkovi, který přispěl k obratu v derby na půdě Valcířů. V Mostu už zkušený útočník nechyběl v základní sestavě opavského celku a podal skvělý výkon, kterému chyběla už jen třešnička v podobě gólu.

„Bylo to naprosto zasloužené vítězství. Most si vytvořil za celý zápas prakticky jen jednu gólovku. My jsme měli šancí daleko víc, klidně jsme mohli dva nebo tři góly ještě přidat,“ vracel se k nedělnímu utkání Tomáš Mrázek.

Opavští fotbalisté tak vstoupili do nové sezony ve Fotbalové národní lize skvěle. Šest bodů ze dvou venkovních zápasů v řadě možná nečekali ani sami hráči.

„Nechci říct, že jsme to nečekali. Tým prošel přes léto velkou obměnou a kvalitně se posílil. Věřím v sílu toho mančaftu a je jasné, že postupem času bychom dobrou sérii chytili. Je super, že nám to vyšlo zrovna teď a bodovali jsme všude na sto procent,“ pokračoval dobře naladěný opavský útočník.

Tomáš Mrázek

Narozen: 11. 5. 1986
Místo narození: Krnov
Výška: 179 cm
Váha: 79 kg
Post: útočník
Hráčská kariéra: Krnov, SFC Opava, Žižkov, Bystrc, Weiden, Púchov, Nové Zámky, Třinec, SFC Opava, Hradec Králové, SFC Opava

Po nešťastném zranění srbské posily Kuzmanoviće padla volba trenéra Baránka právě na Tomáše Mrázka. Už ve Frýdku-Místku podal dobrý výkon a v Mostu nastoupil v základní sestavě.

„Samozřejmě jsem rád, že trenér sáhl zrovna po mně, ale měl více možností. Máme vyrovnaný kádr a každý hráč se dá zastoupit. Fakt, že někdo začne sezonu na lavičce, nic neznamená. Vždy se může dostat do hry,“ pokračoval osmadvacetiletý borec.

„Věřím, že jsem trenéra nezklamal, ale byly tam rezervy. Je to furt ve starých kolejích. Výkon třeba podám dobrý, ale chybí tomu gól. Od toho je útočník, aby aspoň jednu ze dvou šancí proměnil. To je jediné, z čeho jsem zklamaný,“ svěřil se krnovský odchovanec.

Nejlepší pozvánkou na sobotní premiérový duel v Městských sadech jsou parádní výkony Slezského FC v poslední době.

„Dvakrát jsme vyhráli venku, a pokud zvítězíme i v Hranicích, myslím, že jsme pro nalákání diváků na stadion nemohli udělat víc. Byl bych rád, kdyby v sobotu přišlo co nejvíce diváků a třeba padl divácký rekord za poslední dobu. Vždyť ve Frýdku-Místku loni chodilo kolem šesti tisíc lidí a myslím si, že je to reálné i v Opavě,“ uzavřel Tomáš Mrázek.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies