oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 12.8., příp.
Rapid Vídeň 
od 17:00
 SFC Opava
Rozhovor – Jan Žídek

Duel se Slavií? Bez enormního nasazení nemůžete bodovat, hlásí Žídek

02.09.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Roztáhl ruce jako letadlo a nadšeně běžel za fanoušky oslavovat gól, kterým Slezskému FC zajistil velmi cennou remízu s prvoligovým lídrem z pražské Slavie. Opavský kapitán Jan Žídek v nastavení svou trefou ukončil sérii pěti nezdarů SFC za sebou.

Honzo, hráli jste proti úřadujícímu mistrovi skoro 80 minut v deseti. Prohrávali jste, ale přesto jste dokázali urvat bod. Rozhodla víra a chuť porvat se o výsledek až do konce?
Dokud to bylo pořád 0:1, bylo v našich silách dát z nějaké situace nebo standardky gól, což se nám nakonec povedlo. Věřili jsme. Myslím si, že takových pološancí jsme tam měli víc. Šli jsme si za tím a jsem moc rád, že jsme ten bod udělali.

Jaké jste měl pocity bezprostředně po vyrovnání?
Byla to velká euforie, protože jsme skoro celý zápas hráli v deseti a ještě proti Slavii, což je těžké. Důležité bylo, že jsme to zvládli fyzicky. Zaplaťpánbůh za ten bod.

Manzia poslal do vápna centr zprava a nakonec balon propadl až k vám. Bylo asi důležité zareagovat včas, že?
Trenér nás nutí, abychom to i my beci zavírali. Řekl jsem si, že už není na co čekat. Šel jsem tam a naštěstí to propadlo, na mně už bylo jen to trefit. Měl jsem trochu strach, protože takové kopy jsou těžké... Zaplaťpánbůh, že jsem to dal.

Hned ve 12. minutě byl vyloučen obránce Svozil. Jak jste reagovali?
Honza Schaffartzik se z postu defenzivního záložníka stáhl na stopera, jinak jsme to nechali stejně. Nechtěli jsme zbytečně zalézt dozadu, protože by to byla naše smrt a dopadlo by to daleko hůř. Naštěstí jsme to zvládli.

Jak jste viděl onen souboj Svozila s Júsufem?
Bylo tam několik soubojů, Jarda s Júsufem měli asi dva tři souboje za těch dvacet metrů běhu. Ptal jsme se rozhodčího a ten mi jasně řekl, že to je milionová červená. Neřekl jsem ani slovo. Pokud to viděl na videu, tak nebudu protestovat.

Slavii jste ani v deseti nepouštěli do žádných velkých příležitostí...
Musím říct, že organizačně jsme to až na menší výjimky zvládli velice slušně. Rotace hráčů Slavie je totiž výborná.

Důležitý byl jistě i výkon brankáře Vojtěcha Šroma...
Vojta nás podržel, měl skvělé zákroky. Pokud se chceme rovnat takovým týmům jako je Slavia, brankář musí chytat nadstandardně. A Vojta byl suverénně náš nejlepší hráč.

Ve 35. minutě odešli z tribun fanoušci. Vnímal jste to?
Jo, člověk to určitě vnímá, když fanoušci, na které spoléháme, a kteří jsou našim dvanáctým hráčem, odejdou. Trochu jsme to vnímali, ale to není náš boj. Fandové mají svůj boj. My to nebudeme odsuzovat ani s tím souhlasit, je to jejich věc. Jsme rád, že druhý poločas už fandili a dovedli nás k bodu.

Po dvou "chladnějších" zápasech na vás byla opět patrná velká chuť a bojovnost...
Proti Zlínu nám to nevyšlo a v Plzni jsme měli až přehnaně velký respekt. Pak dali gól a už se to s námi vezlo. Když takové zápasy neodehraje s enormním nasazením jako tentokrát, nemáte šanci bodovat.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies