oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.4., 27.kolo
SFC Opava 
od  
 Bohemians 1905
SFC Opava U12 má bronz

Dvanáctka bronzová na Lipina Cupu

11.12.2017, autor Redakce
Opava – Raškovice byly dějištěm mezinárodního turnaje Lipina Cup, který byl vypsán pro věkovou kategorii U 12. V hale se představil i tým Slezského FC Opava, který nakonec obsadil třetí místo.

„V sobotu jsme se v Raškovicích zúčastnili halového turnaje Lipina Cup, kde se kromě českých celků představily i týmy ze Slovenska a Polska. Právě polský tým Wodzisław Śląski nám v základní skupině uštědřil jedinou a zaslouženou porážku, když na nás vyrukoval s rychlou agresivní hrou, se kterou jsme se po většinu zápasu nedokázali vypořádat. Přesto jsme ve skupině obsadili první místo a v semifinále vyzvali 1. FC Slovácko,“ začal utkání rozebírat opavský trenér Dominik Havlík.

„Se Slováckem jsme odehráli náš nejlepší zápas na turnaji. Ačkoliv jsme brzy prohrávali 0:2, dokázali jsme velmi dobrého soupeře přitlačit a zaslouženě jsme vyrovnali. V zápase jsme si navíc vytvořili dostatek gólových příležitostí k tomu, abychom výsledek otočili v náš prospěch, nicméně nám scházela větší kvalita i důslednost v koncovce. V závěru jsme pak bohužel inkasovali gól, který nás poslal do boje o 3. místo,“ pokračoval opavský kouč, který následně okomentoval i souboj o třetí místo: „V tom jsme se znovu utkali s polským týmem, kterému jsme výhrou 2:0 oplatili porážku ze skupiny. Musím však uznat, že zápasu chyběla z obou stran kvalita a šlo o víceméně utrápené vítězství.“

Slezané tak vezou domů bronzové medaile. „Celkově jsem s turnajem spokojen, neboť jsme měli možnost odehrát několik zápasů proti kvalitním soupeřům, které nám jasně ukázaly, kde máme rezervy a na čem musíme dále pracovat. Pochvalu zaslouží gólmani Tobiáš Souček a Matyáš Kadlec, z hráčů pak musím vyzdvihnout Vojtu Hranoše, který získal ocenění za nejlepšího střelce turnaje a dle mého názoru navíc patřil mezi jeho nejlepší hráče,“ zakončil Dominik Havlík.

Výsledky SFC Opava

Zápasy ve skupině: SFC Opava – MŠK Martin 9:1, Hranoš 3, K. Hendrych 3, V. Hendrych, Kubát, Endrych
SFC Opava – WSP Wodzisław Śląski 2:3, Galík, K. Hendrych
SFC Opava – MFK Vítkovice 6:1, Hranoš 3, Kubát 2, K. Hendrych
SFC Opava – MFK Frýdek-Místek 5:0, Hranoš 2, K. Hendrych 2, V. Hendrych
Semifinále: SFC Opava – 1. FC Slovácko 2:3, Hranoš, V. Hendrych
Utkání o 3. místo: SFC Opava – WSP Wodzisław Śląski 2:0, Hranoš, K. Hendrych.

Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies