oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.7., Nad
SFC Opava 
od  
 Olomouc
Dvanáctka – turnaj

Dvanáctka skončila na turnaji v Němčicích čtvrtá

12.01.2017, autor Redakce
Opava – Fotbalisté opavské dvanáctky po vánočních svátcích rozhodně nelení, o čemž svědčí účast na halovém turnaji v Němčicích nad Hanou. Zúčastnilo se ho celkem osm týmů, přičemž mladí Opavané si nevedli špatně a nakonec obsadili čtvrtou příčku.

Turnaj byl rozdělen na dvě základní skupiny, přičemž dva nejlepší z každé z nich postupovali do semifinále. Slezskému FC se povedlo probojovat do top čtyřky, do finále však přes Hodonín neprošel, když prohrál 3:5. Smůlu Opava měla v souboji o třetí místo. Duel s „modrým“ mužstvem Prostějova skončil v normální hrací době 1:1, rozhodovat tak musely penalty, v nichž Slezané svému soupeři podlehli poměrem 2:3.

„Turnaj měl svou kvalitu a my jsme v žádném zápase, který jsme výsledkově nezvládli, nebyli horším týmem. Kvůli individuálním chybám a našemu neefektivnímu řešení ve finální fázi jsme však nakonec nemohli pomýšlet na lepší umístění a obsadili jsme čtvrté místo na turnaji. Kluci zaslouží pochvalu za snahu a chuť v každém utkání. Vše ostatní si povíme v kabině,“ komentoval trenér opavské dvanáctky Martin Kotala.

Výsledky SFC v základní skupině turnaje:
SFC Opava – 1. SK Prostějov (oranžoví) 2:3
SFC Opava – SK Hranice 9:3
SFC Opava – 1. SC Znojmo 2:2
Postup z druhého místa ve skupině do semifinále:
SFC Opava – Hodonín 3:5
Utkání o 3. – 4. místo:
SFC Opava – 1. SK Prostějov (modří) 1:1, na penalty 2:3
Celkové umístění SFC: 4. místo.
Individuální ocenění pro Daniela Sukdola – nejlepší brankář turnaje.
Branky: Honza Ulrich 7, Filip Kokeš 4, Lukáš Lazecký 3, Maxmilián Híreš 2, Dan Bártek, Dominik Malý, Dominik Stareček.
Sestava SFC: Dan Bártek, Adam Cileček, Maxmilián Híreš, Filip Kokeš, Lukáš Lazecký, Dominik Malý, Daniel Sukdol, Dominik Stareček, Honza Ulrich.

Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies