oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.2., 23.kolo
SFC Opava 
od 14:30
 Olomouc
Očima trenéra

Emoce? Musíme to vyřešit interně, ví Kopecký. Trápí ho křivda

19.08.2019, autor Redakce
Opava – Pořádně skleslý byl po porážce se Zlínem v poměru 0:3 opavský kouč Ivan Kopecký. Zklamal ho výkon mužstva i přehnané emoce v závěru utkání.

„Byli jsme horším týmem. Od začátku se nám nedařila kombinace, neudrželi jsme balon. Těžko jsme si vypracovávali příležitosti. Zlín byl silnější na balonu. Při standardkách jsme byli nedůrazní. Inkasovali jsme po zbytečných chybách. A dostat gól do šatny? To se nemělo stát,“ uvědomuje si.

Hned o přestávce udělal změnu v sestavě a místo Tomáše Jursy poslal do hry urostlého útočníka Václava Juřenu. „Chtěli jsme oživit hru. Snaha byla vidět, ale náš výkon nebyl dobrý. Soupeř využil našeho zaváhání, dal nám branku, kdy ustupujeme a dáme soupeři tolik prostoru, který nám v lize nikdo nedá,“ nechápe Kopecký.

„Po břevnu Pavla Šulce byla patrná snaha o zkorigování výsledku, ale pak bohužel přišlo vyloučení Pavla Zavadila a naše šance klesly,“ štve Kopeckého. „Potřebujeme se nastartovat, takhle hrát nemůžeme. Obzvlášť před domácím publikem,“ doplňuje.

Zápas nedohrál po dvou žlutých kartách za sebou Pavel Zavadil. „Bavíme se o tom, abychom se oprostili od negativních emocí. Nevím, k čemu v tu chvíli došlo. Neumím říct, proč reagoval tak, jak reagoval,“ tvrdí trenér Slezanů.

Ti sbírají karty za řeči jako na běžícím páse. „Máme interní disciplinární řád a podle toho se to řeší. Frustrací se ale do těchto situací nesmíme dostat. Výroky rozhodčích je potřeba respektovat a hrát dál. V posledních utkáních jsme nehráli špatně, jenže teď přišel herně náš nejslabší výkon,“ mrzí opavského kouče.

Ten se musel obejít bez Matěje Hrabiny, který na poslední chvíli vypadl ze základní sestavy. „Udělal si něco s lýtkovým svalem. Jsme nadobro zmlácení. Honza Žídek dostal koňary do stehna, zraněný byl i Matěj Helebrand, který se na hřiště dostal zpátky, abychom byli v plném počtu,“ vypočítává Kopecký, jenž z týmu na hřišti občas cítí křivdu. „Stoprocentně, je to vidět. Jsou tam takové momenty, ale my si je musíme vyřešit interně,“ hlásí.

Nyní jsou před Opavou dvě velké výzvy. V neděli se Slezané ukážou v Plzni, a pak doma přivítají úřadujícího šampiona ze Slavie. „Věděli jsme, jaká série nás teď čeká. Musíme si rozebrat chyby a na tyto zápasy se dobře připravit,“ uzavírá Ivan Kopecký.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies