FC Nitra 3–1 SFC Opava

13. 2. 2013

Slezský FC se ve svém předposledním přípravném utkání střetl na podmáčeném terénu s Nitrou. Opavský tým proti účastníkovi Corgoň ligy nastoupil s testovaným obráncem Mariánem Štrbákem.

První střelecké pokusy si vypracoval domácí tým. Nejprve střílel z dálky Tawamba, chvíli poté se k odraženému míči dostal Gajdoš, jenž poslal svůj pokus po zemi vedle tyče.

Ve 27. minutě se opavský tým ujal vedení ze své první šance v zápase. Roman Potočný, který zahrával standardní situace z pravé strany, poslal z přímého kopu kvalitní centr do pokutového území. Brankář Stránsky nedokázal dopravit míč do bezpečí a následnou příležitostí nepohrdl Štrbák, který se v den svých 27. narozenin trefil do odkryté branky.

Vedení Opavě vydrželo jen sedm minut. Po souboji Vybírala s Henrichem Benčíkem ukázal rozhodčí Sedlár na značku pokutového kopu. Gajdoš z penalty poslal Květona na druhou stranu a vyrovnal na 1–1.

O čtyři minuty později přidala Nitra druhou branku. Domácím se vydařil protiútok, po němž přišel centr z pravé strany, na který si naběhl na zadní tyči neobsazený Cleber a hlavou zamířil do sítě.

Před koncem první půle se Tawamba neúspěšně probíjel do pokutového území, míče se však zmocnil Benčík, uvolnil se od obránců a zjevil se před Květonem. Opavský brankář slovenského útočníka vychytal.

Dvě minuty po zahájení druhé půle vysunul Ficek do šance nabíhajícího obránce Potočného. Jeho tvrdá střela z levé strany zamířila pouze do boční sítě domácí branky. Další opavský pokus si připsal Krčmařík, který však střílel mimo.

Domácí Cleber se po dalším protiútoku nejprve zastřeloval pokusem, který skončil vedle brány. V 59. minutě už se tento brazilský hráč gólově prosadil, když se uvnitř pokutového území dostal k odraženému míči a bez přípravy se levačkou trefil k tyči Květonovy branky.

Slezský FC provedl ve druhém poločase několik změn. Radek Němec bezprostředně po svém příchodu na hřiště přešel přes protihráče na levé straně a poslal centr do nebezpečného území. Zdeňku Partyšovi chyběl pouhý půlkrok ke skórování, míč ze špičky jeho kopačky skončil mimo bránu.

V 77. minutě se v pokutovém území odpoutal od obránců Benčík, brankář Květon však vystihl úmysl bývalého hráče Teplic a jeho střelu lapil. Stejný hráč ohrožoval opavskou branku chvíli poté, po centru z pravé strany pod tlakem obránce poslal míč zblízka vedle tyče.

Lumír Sedláček si v krátkém sledu připsal dva střelecké pokusy. Nejprve po přihrávce od Partyše střílel z dálky nad bránu, poté z přímého kopu ze dvaceti metrů trefil prostor tři tyčí, ale brankář Chudý byl na jeho střelu připraven.

Pět minut před koncem Benčík po brejkové situaci zakončoval vedle brány. Na druhé straně nahrál Němec do tandemu nabíhajícímu Sedláčkovi, jenž z levé strany postupoval po brankové čáře, ale domácí brankář jeho pokus vyrazil na roh. Po následné Partyšově standardní situaci hlavičkoval Lokša z prostoru přední tyče nad bránu soupeře.

Poslední šance zápasu padla po Sedláčkově rohu z pravé strany na hlavu nabíhajícího Metelky, jeho pokus však skončil taktéž nad břevnem. Slezský FC tak v tomto přípravném zápase podlehl Nitře 1–3.

FC Nitra – SFC Opava 3:1 (2:1)
Branky: 34. Gajdoš (pen.), 38. a 59. Cleber – 27. Štrbák.

SFC Opava

Květon – Čarnota (66. Hrabina), Štrbák (51. Kostelný), Metelka, Potočný – Šrom (46. Partyš), Vybíral (40. Sedláček), Zapletal, Ficek (72. Němec) – Krčmařík (72. Lokša), Prokeš.

FC Nitra

Stránsky (28. Chudý) – Kaspřák, Struhár, Mičic, Obradovič – Gajdoš, Tawamba, Šimončič – Šměhýl, Benčík, Cleber.

Hodnocení trenéra, fotografie

Na webu Deníku naleznete videorozhovor s Davidem Vavruškou a fotogalerii z utkání.