Fanoušci jsou skvělí, libuje si Kuzmanović. Na penaltu si věřil

13. 8. 2018
Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka

Brno – Ležela na něm tíha okamžiku. V 76. minutě si Nemanja Kuzmanović postavil míč na penaltový puntík za stavu 0:1. Rozběhl se, vsadil na razanci a udělal dobře. Byť si liberecký gólman Hladký na balon sáhl, zastavit ho nedokázal. Opava díky trefě svého kapitána brala první ligový bod v sezoně.

Co ta penalta, Nemi?
Co myslíte? Faul, nebo proměnění?

Začněme faulem…
Viděl jsem, že Smolič (Tomáš Smola – pozn. red.) dostal tělo před protihráče. Neviděl jsem to z dobrého úhlu, ale pokud měl tělo před protihráčem, asi to penalta byla.

A vaše proměnění pokutového kopu?
Musím říct, že to bylo trochu se štěstím. (směje se) Naštěstí jsem střílel nahoru s dostatečnou razancí. Brankář si na to sáhl, ale nechytil to.

Věřil jste si?
Věřil jsem si, gólman asi taky. (usmívá se)

Pavla Zavadila byste na penaltu nepustil?
Jsem určený jako první a on druhý. Asi bych ji kopal já. Kdyby byl ale nějaký dobrý výsledek, pustil bych ho. Přece jen to tady zná a má to tu rád. Je to jeho stadion. Neměl bych s tím problém.

V každém z dosavadních utkání jste prohrávali. To by chtělo změnu, že?
Asi jsme si to přenesli z druhé ligy, kde jsme taky často prohrávali. Tam jsme se ale potkávali se slabší kvalitou, než která je v první lize. Do zápasů musíme vstupovat lépe. Gól jsme sice dostali ve druhé půli, ale první poločas byl špatný. Prohrávali jsme a museli jsme výsledek honit na poslední chvíli.

Nakonec je z toho premiérový bod v lize. I když výkon nebyl moc dobrý…
S výkonem nemůžeme být spokojeni. V prvním poločase to z naší strany nebylo dobré. Byla to snad nejhorší první půle ze všech dosavadních zápasů. Bylo to nervózní, bojácné. Ztráceli jsme hodně balonů. Nepodrželi jsme vepředu míč.

Něco jsme si o přestávce řekli a ve druhém poločase jsme začali lépe, než soupeř. Zatlačili jsme je a paradoxně, když jsme se snažili něco vepředu vymyslet, dostali jsme gól. Když prohráváte a vyrovnáte, musíte být spokojeni. S pokorou bereme bod.

Může to pro vás být odrazový můstek do sezony?
Doufám, že jo. Na první bod jsme čekali dlouho. Neměli jsme to lehké, ale teď jedeme do Mladé Boleslavi a můžeme být trošku klidnější. Zkusíme získat další body.

Co říkáte na velmi dobrou atmosféru, kterou fanoušci v brněnském azylu vytvořili?
Super byla i minule. Jezdí tady počet lidí, který nám fandí všude. Byli na Spartě i první zápas tady. Fanoušci to nemají vůbec jednoduché, každý týden za námi musí někam jezdit. Je to časově i finančně náročné. Každému z nich moc děkuji, že nás podporují. Jsou prostě skvělí.