oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 23.7., Nad
SFC Opava 
od 18:00
 Olomouc
Rozhovor – Josef Hnaníček

Fanoušci nás poženou, věří Hnaníček. Jak vzpomíná na Evropskou ligu?

07.01.2020, autor Redakce | FOTO: Deník / Roman Brhel
Opava – Do druhého dne zimní přípravy Slezského FC už se zapojila také čerstvá posila Josef Hnaníček. Jak se zrodil jeho příchod do Opavy? Co očekává od nového angažmá ve Slezsku? A jaké si uchoval vzpomínky na pohárové finále z roku 2017?

Povězte, jak jste se ocitl v Opavě?
S panem Grussmannem jsme velice rychle našli společnou řeč. Bylo to příjemné, o fotbale jsme si skvěle popovídali. Našli jsme společnou cestu, a tak jsem v Opavě.

Skončil jste ve Zlíně. Cítíte, že ve Slezském FC budete mít šanci nastupovat častěji?
Když jsem byl ve Zlíně, pořád jsem chtěl hrát. Vždycky chci hrát. Baví mě hrát fotbal a prožívat emoce na hřišti. V Opavě teď není moc stoperů, takže je tady větší pravděpodobnost, že budu hrát. Důvěru budu chtít splatit dobrými výkony na hřišti. Budu rád, když budu moci nastupovat za Slezský FC.

Říkáte, že na hřišti máte rád emoce, v boji o záchranu si jich užijete jistě dost…
O záchranu už jsem hrál se Znojmem, kde to ale bylo trochu jiné. Pak jsme hráli o záchranu v Příbrami a teď jsem byl tři a půl roku ve Zlíně, kde jsme hráli v klidném středu tabulky nebo i nahoře. Podařilo se nám Opavu porazit ve finále poháru, takže jsme se dostali do Evropské ligy. Bylo to, dá se říct, bez tlaku.

Jak vzpomínáte na památné finále MOL Cupu v Olomouci?
Pamatuji si hlavně opavské fanoušky, kteří v hledišti převálcovali Zlíňáky. Zápas se mi hrál super, nachystal jsem se na něj velmi dobře. Vzpomínám, že se mi utkání docela dost podařilo také z osobního hlediska a hlavně jsme vyhráli. Byl to super zážitek.

Zlín se výhrou v poháru kvalifikoval do Evropské ligy, kterou jste si měl možnost zahrát…
Pro fotbalistu je to super bonus. Kdo si to zažije, potvrdí, že to jsou krásné chvíle. V Tiraspolu jsem byl i kapitánem, což bylo super. Mohl jsem vést tým proti Sheriffu, kde jsme odehráli super zápas. Jsou to všechno parádní zážitky – od cestování až po stadiony. Bylo to fakt úžasné.

Atmosféra stála určitě také za to. Parádní divácká kulisa vás čeká i tady ve Slezsku, těšíte se?
Věřím, že nás fanoušci poženou, abychom Opavu v lize zachránili. Doufám, že s jejich podporou budeme zvládat hlavně domácí zápasy.

Znáte se s trenérem Jiřím Balcárkem?
Trenéra osobně neznám, ale vím, že působil ve Znojmě, odkud mám rodinu. Spíš znám Míru Paula. Když jsem přišel do Znojma, Míra tam s námi ještě chvilku trénoval. Navíc hraje ve vesnici, odkud pochází má žena. Chodím se na něj dívat, jak hraje fotbal. (směje se)Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies