oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Ohlasy Františka Metelky

František Metelka: Zasloužená výhra, ale musíme se soustředit dál

03.08.2014, autor Redakce
F R Ý D E K - M Í S T E K - Slezský FC zvládl úvodní kolo Fotbalové národní ligy na jedničku, když na horké půdě Frýdku-Místku vyválčil tři body. Opavští sice prohrávali, ale po změně stran třemi góly skóre otočili. Dobrý zápas odehrál ve středu hřiště defenzivní záložník František Metelka, který měl velký podíl také na druhém opavském gólu.

Opavští fotbalisté vstoupili do utkání nebojácně, domácí výběr nepouštěli do žádných šancí a naopak sami se snažili aktivní hrou prosadit. Valcíři sázeli na rychlé brejky, ale přes pozorný tým žluto-modrých se k mnoha nedostali. Po jednom z nich v závěru první půle se jim ale podařilo otevřít skóre.

„Vždycky je nepříjemné, když tým dostane gól do šatny, což se nám stalo. My jsme ale věděli, že na míči jsme lepší. Domácí stáli v bloku a čekali jen na rychlé brejky, ze kterých hrozili. V prvním půli měli jen tři a z jednoho nám dali branku,“ kroutil hlavou František Metelka.

Krátce po inkasované brance první poločas skončil a naděje opavských příznivců se v tu chvíli upřela na druhou pětačtyřicetiminutovku. Do té vlétla Opava skvěle a po pěti minutách srovnal Čelůstka. „Gól na 1:1 nám hodně nám pomohl. Pak jsme začali hrát svou hru a zaslouženě vyhráli, i když ke konci to pro naše fanoušky asi byly nervy,“ pousmál se opavský odchovanec.

Na trefu Čelůstky brzy navázal Ševčík a po hodině hry zavelel k trháku kapitán Dvorník, který hlavou po přímém kopu upravil na 1:3. Opavští byli při chuti a měli i další šance. „Mohli jsme vést 4:1 nebo i 4:2, ale bohužel jsme nedali šance ani penaltu,“ mrzelo Metelku. „Je třeba se z toho do budoucna poučit a jít dál,“ dodal.

Své příležitosti však Slezský FC nevyužil, a tak se o slovo přihlásili Valcíři. Po nedorozumění opavské defenzivy střídající Uškovič překonal Květona a bylo to 2:3. Vyrovnat ale Lipina nedokázala.

„Fotbal je o chybách. My jsme dali o jednu branku víc. Jsme šťastnější, vyhráli jsme, ale první vlaštovka jaro nedělá. Musíme se soustředit na další zápasy. Uhrát něco v Mostě, a pak vyhrát doma, kde nás určitě přijde povzbudit hodně lidí. Doufám, že to zvládneme,“ pokračoval čtyřiatřicetiletý fotbalista.

Sobotní derby ve Stovkách navštívilo 3612 diváků, tudíž bylo o parádní kulisu postaráno.

„Věděli jsme, že na derby přijde hodně lidí. Z Opavy nás dorazilo podpořit spoustu našich fanoušků, za což jim děkujeme. Atmosféra byla výborná a jsem rád, že jsme fandům mohli poděkovat třemi body,“ hovořil spokojeně univerzál, který sbíral fotbalové zkušenosti i ve Slovinsku.

Příští víkend čeká Slezany další výjezd. Tentokráte vyrazí Slezský FC do podstatně vzdálenější destinace, jeho cílem bude Most.

„Ten je pro nás velká neznámá. Věřím, že nás na něj trenéři dobře připraví. Byli se na něj podívat v utkání v Karviné a určitě o soupeři získali nějaké poznatky. Připravíme se na ně a pojedeme tam pro body,“ uzavřel František Metelka.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies