oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Helešic: Bohemce jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem

20.05.2022, autor Redakce
Opava – Na noze měl vyrovnání a možná i zvrat celého utkání na opavskou stranu. Jeho přímý kop však skončil jen na tyči Valešovy brány a Opava tak v odvetě bude dotahovat jednogólové manko. Jak se zápas vyvíjel řekl v rozhovoru Matěj Helešic

„Dnes se nám nepodařilo zachytit začátek zápasu. Hned v úvodu měl nebezpečnou hlavičku Puškáč. O chvíli později jsme udělali chybu v rozehrávce, kterou už Bohemka dokázala využít. Přirovnal bych to k pohárovému zápasu s Mladou Boleslaví, kdy to byl také vyrovnaný zápas, ale dostali jsme z první šance branku. Ligový soupeř nám tak opět ukázal, že to umí trestat. Já jsem však rád, že jsme to nezabalili a dokázali se zvednout. Vytvořili jsme si několik dobrých šancí, když například Tomáš Rataj přestřelil z malého vápna. Chtěli jsme Bohemku zatlačit na rozehrávce a získávat balóny do otevřené obrany, což si myslím, že se nám dařilo. Je škoda, že jsme nedokázali žádnou z akcí dotáhnout do gólu. Bohemce jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem,“ začal své hodnocení Matěj Helešic.

„Mohl jsem ten zápas vrovnat sám, když jsem trefil z přímého kopu tyčku. Koukal jsem se na brankáře, kde stojí a čekal jsem, že si ještě ukročí směrem za zeď. Říkal jsem klukům, ať to strhnou na zadní a já už to chtěl jen trefit,“ okomentoval svou největší šanci v utkání Matěj Helešic.

„Do odvety je to otevřený výsledek. Dnes jsme si dokázali, že se jim můžeme rovnat, a že na ně máme. Věřím, že nás fanoušci přijedou podpořit, a že to zvládneme,“ ukončil své hodnocení Matěj Helešic.