oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 11.4., 28.kolo
SFC Opava 
od  
 Slovácko
Tomáš Polách hráč měsíce

Hráčem měsíce znovu Tomáš Polách: Hlavní je úspěch kolektivu

17.05.2014, autor Redakce
O P A V A - Anketa o Hráče měsíce má za sebou svůj druhý díl a také v dubnu se fanouškům Slezského FC nejvíce zamlouvaly výkony Tomáše Polácha, který obhájil své vítězství z března. Od fanoušků získal celkem 237 bodů a s velkým náskokem zvítězil před mocně finišujícím Petrem Nekudou. Třetí místo obsadil Jan Schaffartzik.

„Volba fanoušků mě samozřejmě těší, na druhou stranu mé výkony nebyly až tak dobré. V týmu máme hodně kluků, kteří by si taky zasloužili vyhrát. Jsem rád, že mi příznivci dali svůj hlas, ale hlavní je kolektivní úspěch,“ řekl skromně Hráč měsíce dubna Tomáš Polách.

V dubnu odehráli fotbalisté Slezského FC pět zápasů. Po výhře nad Třebíčí v poměru 5:0 přišla facka v podobě prohry na půdě Kroměříže 1:3, následně Opavští jen remizovali s HFK Olomouc a bod si odvezli ze hřiště zlínské rezervy. Pak přišlo povinné, ale důležité vítězství ve Žďáru nad Sázavou, které Slezany nakoplo.

„Důležité je, že jsme se po těch třech zápasech, kdy jsme zaváhali, zvedli a posbírali body. Poslední utkání nám vyšla hlavně výsledkově, což je pro nás v tuto chvíli nejdůležitější,“ pokračoval sedmatřicetiletý borec.

V podvečer čeká Opavu šlágr MSFL s Prostějovem a Tomáš Polách se na něj těší.

„Čekám, že nás přijde podpořit dost fanoušků. Sobotní zápas je třeba zvládnout, vyhrát a předvést lidem co nejlepší fotbal. Věřím, že zabojujeme a potvrdíme body ze Zábřehu,“ tvrdil odhodlaně opavský špílmachr.

TOP 5

 1. Tomáš Polách – 237 bodů
 2. Petr Nekuda – 143 bodů
 3. Jan Schaffartzik – 85 bodů
 4. Josef Květon – 76 bodů
 5. František Metelka – 75 bodů

Další v pořadí: 6. Petr Vavřík (48 b.), 7. Josef Dvorník (36 b.), 8. Tomáš Mrázek (24 b.), 9. - 10. Luboš Horka a Matěj Hrabina (oba 22 b.), 11. Radim Grussmann (21 b.), 12. Lukáš Godula (16 b.), 13. Tomáš Komenda (15 b.), 14. Lumír Sedláček (10 b.), 15. Robin Wirth (7 b.).

Můžete si všimnout, že mezi hráči se vinou řádícího šotka objevil také gólman staršího dorostu Lukáš Godula, který od Vás fanoušků obdržel šestnáct hlasů. Za své výkony v dresu devatenáctky a vychytanou nulu proti Liberci si je však určitě zasloužil. Za chybu se omlouváme.

Novinka - hráč jara

Hráčem jarní části sezony se stane ten hráč, který nasbírá v součtu měsíčních hlasování fanoušků nejvíce bodů. Za vítězství v anketě Hráč měsíce se hráči započítá 10 bodů, za druhé místo 9, atd.

Hráč jara - tabulka

 1. Tomáš Polách – 20 bodů
 2. František Metelka – 15 b.
 3. Josef Květon, Petr Nekuda - 14 b.
 4. Jan Schaffartzik - 12 b.
 5. Tomáš Mrázek - 11 b.
 6. J. Dvorník, L. Sedláček, P. Vavřík - 6 b.
 7. Luboš Horka - 4 b.
 8. Matěj Hrabina - 1 b.

Výherci cen

Do hlasování ankety Hráč měsíce dubna se zapojilo celkem 141 fanoušků Slezského FC. Tři náhodně vylosované hlasující jsme slíbili také odměnit dárkem v podobě propagačních předmětů klubu. Štěstí se přiklonilo k triu uživatelů těchto e-mailových adres:

Vylosovaným gratulujeme! Ceny Vám budou předány o přestávce utkání s Hlučínem, které se uskuteční za čtrnáct dní v Krnově.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies