oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 12.7., Nad
Teplice 
od 15:00
 SFC Opava
Očima trenéra

Ivan Kopecký: Náznaky jsou málo. Závěr jsme měli odehrát chytřeji

22.10.2018, autor Redakce
Praha – Opavští fotbalisté svým výkonem na Dukle kulantně řečeno neoslnili. Zůstali hluboko pod svým průměrem, přesto byli blízko bodovému zisku. Jenže v 89. minutě Opavu po rohu zmrazil Ďurica, který hlavičkou zařídil Pražanům vítězství. Jak zápas hodnotil trenér Slezského FC Ivan Kopecký?

„Chtěli jsme hrát na rychlé brejky a po zisku míče prokázat silné držení balonu. To se nám ale nedařilo,“ říká na úvod zápasového hodnocení Ivan Kopecký.

„Po zisku balonu jsme hodně kazili, v podstatě jsme se nedostali do pořádné šance. Ano, měli jsme náznaky. V první půli jeden a po změně stran taky, ale to je málo,“ uvědomuje si opavský trenér.

Defenziva Slezanů na Julisce jakžtakž fungovala, jenže údernost opavského útoku byla nicotná. Slezský FC hrozil prakticky jen ze standardek. „Hra dopředu se nám nedaří. V závěru jsme pak inkasovali branku po rohu, což je pro nás škoda i přesto, že jsme nepodali optimální výkon,“ pokračuje Kopecký.

Vítězství urvali Pražané v 89. minutě, kdy po rohu skóroval zkušený stoper Ďurica. „Závěr utkání jsme měli odehrát trochu jinak. Chytřeji,“ zdůrazňuje kouč Slezského FC.

Duel na Julisce byl zajímavý tím, že domácí celek trénuje Roman Skuhravý, který ještě nedávno působil právě na opavské lavičce. „I pro mě to bylo specifické utkání. S Romanem se známe, navíc jsem u něj v Opavě byl na stáži. Zajímavější to bylo spíš pro hráče, ale nechtěli jsme to dramatizovat. Roman kluky dobře zná, ale přece jen se rozhoduje na hřišti, kde jsou hráči. Trenér už tam není,“ dodává na závěr Ivan Kopecký.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies