oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 15.5., 32.kolo
SFC Opava 
15:00
 Olomouc

Jak na Sigmu? Konečně dát gól, velí Žídek. Odhalíme klubový autobus

27.02.2020, autor Redakce
Opava – Podruhé v jarní části FORTUNA:LIGY se představí fotbalisté Slezského FC na domácím trávníku. Do Městských sadů míří olomoucká Sigma. Tým, který je momentálně v laufu, což dokázal vítězstvím v Teplicích a následným triumfem nad pražskou Spartou.

„Cesta k úspěchu vede přes to, že konečně dáme gól. Musíme protrhnout střeleckou smůlu,“ hledá cestu k vítězství kapitán týmu Jan Žídek. „Na tréninku se hodně věnujeme pilování koncovky. Trenér nám to vštěpuje do hlavy každý trénink,“ podotkl čtyřiatřicetiletý zadák.

Hanáci očividně našli ofenzivní zbraně. Na Stínadlech se dvakrát trefil Lukáš Juliš, Spartu gólem sejmul mladík Mojmír Chytil. „Sigmu máme dobře zmapovanou. Trenéři nám dali dobré a podrobné informace. Zápasy jak s Teplicemi, tak Spartou jsme si dopodrobna rozebrali. Navíc jako obránci jsme ofenzivní hráče rozebrali ještě detailněji,“ prozradil oldřišovský rodák.

Vstupenky v prodeji »

Olomouc prokázala v úvodu jara dobrou pohodu. „Oba zápasy jim vyšly. Každé utkání je ale jiné. U nás budou hrát určitě jinak než proti Spartě,“ míní Jan Žídek.

Jisté je, že opavskému celku bude chybět na základě dohody klubů Jiří Texl, který právě Hanákům patří. „Jirka nám chybět bude, na druhou stranu ukázat se mohou další kluci. Až tak velký problém v tom nevidím,“ řekl Jan Žídek.

Opavská kabina bude opět na spoléhat na své fanoušky, kteří v Městských sadech umí vytvořit pekelnou atmosféru. „Je to sice klišé, ale je jasné, že fanoušci jsou naším dvanáctým hráčem. Věřím, že nám pomohou ke třem bodům,“ uzavřel nejzkušenější hráč opavské sestavy.

Sobotní zápas začíná v Městských sadech od 14.30 hodin.

Pokřtíme klubový autobus, v prodeji jsou i plakáty

Před samotným výkopem utkání odhalíme velké překvapení – Slezský FC se dočká nového autobusu v klubových barvách! Autobus zaparkuje v parku před branami stadionu ze strany od Střelnice, kde bude ve 13 hodin za účasti zástupců klubu a města slavnostně pokřtěn. Autobus bude stát před stadionem až do začátku utkání, tj. ve 14.30 hodin.

V kamenném fanshopu i v novém kiosku za tribunou H, kde jsou k dostání vybrané fanouškovské předměty, si budete moct zakoupit nový plakát A-mužstva za symbolických 20 Kč.

Připomínáme, že u vstupu od ulice U Opavice bude otevřen jeden výčep s nealkoholickým pivem.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies