oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 31.5., 26.kolo
Teplice 
od 14:00
 SFC Opava
Pocity & dojmy Jana Schaffartzika

Jan Schaffartzik: Doufám, že se výhrou ve Žďáru opět nastartujeme

01.05.2014, autor Redakce
Ž Ď Á R N A D S Á Z A V O U - Fotbalisté Slezského FC Opava zvládli svou povinnost na jedničku a na hřišti Žďáru nad Sázavou brali po třech nepovedených zápasech konečně tři body. Dobrý zápas odehrál na levé straně zálohy Jan Schaffartzik, který dělal svými odvážnými průniky po lajně domácí obraně velké problémy.

„Vítězství bylo plně zasloužené. Od začátku jsme měli více ze hry. V prvním poločase jsme si vytvořili šance, nespadlo nám to tam, ale ve druhé půli jsme to protrhli,“ pousmál se Jan Schaffartzik.

Opavští svého soupeře od první minuty zatlačili, dlouho ale nemohli dobře bránící blok Žďáru překonat. Povedlo se to až Petru Nekudovi na startu druhého poločasu.

„Vyloženě se čekalo na to, kdy dáme gól. Mohlo to klidně skončit i 4:0 nebo 5:0. Celý zápas jsme měli před kontrolou,“ uvedl šestadvacetiletý fotbalista.

Jan Schaffartzik

Narozen: 15. 12. 1987
Místo narození: Opava
Výška: 184 cm
Váha: 78 kg
Post: krajní záložník
Hráčská kariéra: odchovanec -> SFC Opava

Žďár zahrozil dalekonosnou ránou Michala mířící pod břevno. Tu ale parádním zákrokem zlikvidoval gólman žluto-modrých Josef Květon.

„Domácí se tam dostali k jedné šanci, kterou skvěle chytil Pepa Květon a zabránil gólu. To ale bylo ze strany Žďáru všechno,“ potvrdil rychlonohý krajní záložník.

Slezané se dočkali a po třech ztrátách dosáhli na kýžené vítězství.

„Měli jsme dvě remízy za sebou, takže jsme nutně potřebovali vyhrát, což jsme chtěli i ve Zlíně, ale střelecky nám to nevyšlo. Doufám, že se tohle výhrou opět nastartujeme,“ přál si Schaffartzik.

V sobotu od 16 hodin se Opavští utkají s rezervou Slovácka a budou chtít potvrdit výhru z půdy posledního Žďáru nad Sázavou.

„Před domácím publikem chceme vždycky naplno bodovat, nevyjímaje tento zápas,“ dodal opavský hráč s číslem čtrnáct.

Fotbalový zápas se posunul na šestnáctou hodinu kvůli kolizi se semifinálovým utkáním opavských basketbalistů s Nymburkem.

„Pokud mi to vyjde, na basket určitě přiskočím Je jenom dobře, že se kluci dostali tak daleko. Přál bych jim, aby se proti Nymburku ukázali v co nejlepším světle,“ uzavřel Jan Schaffartzik.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies