oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Preview: SFC Opava – Znojmo

Jaro startuje! Do Opavy míří Znojmo

05.03.2017, autor Redakce
Opava – Jarní sezona je tady a fotbalisté Slezského FC do ní vstoupí proti nelehkému soupeři. V pondělí 6. března od 16 hodin se na trávníku v Městských sadech představí nevyzpytatelné Znojmo v čele s trenérem Radimem Kučerou, pro opavského diváka velmi známou postavou.

Podzimní duel ve Znojmě skončil jasným vítězstvím Opavy 3:0, to ale nic neznamená. Znojmo mělo povedenou zimní přípravu a v jeho kádru došlo k několika změnám. Šumbera přestoupil do Třince, Halouska a Rybička se vrátili do brněnské Zbrojovky, Bartolomeuovi skončilo hostování ze Zlína. Yilmaz odešel do Trnavy, v kádru nefigurují ani Garčic a Švejkar.

Jejich místo zaujali mladíci z vlastní devatenáctky Josef Rapouch s Radoslavem Novákem. Ofenzíva by měla jít do kvality díky Jakubovi Teplému, jenž podzim strávil v Třinci. Třiadvacetiletý útočník prošel už několika kluby, a to Frýdkem, Jihlavou, Kolínem, Jirnami a ústeckou Armou.

Trenér Radim Kučera si hodně slibuje od Rostislava Šamánka. Ten přichází z ligové Jihlavy. Znojmo pro něj není neznámou destinací. Jeho dres oblékal v sezoně 2015/2016, kdy se blýskl osmi vstřelenými góly. Kopal také za Brno, Karlovy Vary a Sokolov. Na kontě má 17 prvoligových startů s jedním vstřeleným gólem.

Ofenzivně laděný je také jednadvacetiletý David Štrombach. Hráč, který přestoupil z Brna, ale podzim strávil v Prostějově. Tento fotbalista má zkušenosti i ze slovenské nejvyšší soutěže, kde hrával za Skalici. Nicméně nastoupit může vzhledem k pravidlům přestupního řádu až od příštího soutěžního ročníku.

Posledním nováčkem v Kučerově výběru je brankář Martin Štěpanovský, jenž má ve svém fotbalovém životopise kluby jako Příbram, Frýdek-Místek, Vyšehrad, Jihlavu, Hlavici či pražskou Bohemku.

Znojmo má kromě trenéra Radima Kučery také dva hráče s opavskou minulostí, a to stopera Radka Mezlíka se záložníkem Radimem Nepožitkem. Jihomoravané se ale mohou opřít o další kvalitní fotbalisty jako například Cihláře, Motala, Helíska, Javůrka nebo Njinreho.

Opavský tým se bude muset obejít bez klíčového stopera Jana Žídka, který si odpykává karetní trest. „Věděli jsme to celou dobu. Už během přípravy a speciálně v jejím závěru jsme mužstvo připravovali na to, že Honza nebude moci hrát. Díky tomu, že máme v záloze zkušeného Marka Radiće to pro první utkání nebude žádný problém,“ řekl kouč Slezanů Roman Skuhravý.

Duel Slezského FC se Znojmem startuje netradičně v pondělí 6. března od 16 hodin. Zápas totiž v přímém přenosu vysílá stanice ČT sport. Pevně věříme, že si ale najdete cestu přímo na stadion do Městských sadů. Připravena bude také tradiční textová on-line reportáž.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies