oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 17.2., 21.kolo
Jablonec 
od 15:00
 SFC Opava
Kayamba do Plzně

Joel Kayamba přestupuje do Plzně

05.09.2018, autor Redakce | FOTO: František Géla
Opava – Joel Ngandu Kayamba míří do Plzně. Pro Opavu se jedná o historicky největší transfer. Plusem je, že záložník z Demokratické republiky Kongo minimálně podzimní část stráví v opavském klubu.

„Věděli jsme, že Joel je fotbalista evropského formátu a z Opavy odejde do jednoho z klubů top trojky. V tomto týdnu kontaktovala plzeňská strana Aloise Grussmanna. Došlo k rychlé dohodě,“ řekl předseda představenstva Slezského FC Opava Marek Hájek.

„Dohodli jsme se s Plzní, že výši částky nebudeme zveřejňovat. Mohu ale prozradit, že co se týká výnosu pro klub, převyšuje transfer hodnotu přestupu Libora Kozáka,“ prozradil Hájek. „S Plzní jsme domluveni, že minimálně podzimní část odehraje Kayamba v Opavě formou hostování,“ dodal.

Joel Kayamba přišel z Pardubic víceméně jako neznámý hráč. „Musím ocenit skvělou práci Aloise Grussmanna a Romana Skuhravého, kteří si hráče vytipovali a hned v něm viděli ohromný potenciál,“ uzavřel Hájek.

Joel Kayamba podepsal v novém působišti čtyřletou smlouvu. „Jsou nabídky, které se nedají odmítnout. Nechtěli jsme do zimy nikoho prodávat, ale děláme to kvůli hráči. Pro Joela je tento přestup dalším krokem dopředu. Jelikož bude u nás působit ještě v podzimní části, budeme adekvátní náhradu za něj řešit v zimní přestávce,“ okomentoval situaci generální manažer SFC Alois Grussmann.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies