oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Ohlasy Josefa Dvorníka

Josef Dvorník: Výborná atmosféra, s kotlem se chytal celý stadion

01.09.2014, autor Redakce
O P A V A - Fotbalisté Slezského FC v sobotu remizovali se silným výběrem olomoucké Sigmy, který hrál ještě v loňské sezoně nejvyšší soutěž. Zápas okořenila perfektní atmosféra, vždyť na stadion do Městských sadů dorazila úžasná návštěva - 4231 diváků. Gól ale neviděli. Jistotou zadních řad Opavy byl opět zkušený stoper Josef Dvorník. Ten neprohrál takřka jediný souboj a jeho skvělá poziční hra na útočníky Hané platila.

„Byla to zasloužená remíza. V prvním poločase jsme byli, troufnu si říct, lepší. Měli jsme kvalitní vstup do utkání a hráli jsme způsobem, jakým jsme chtěli,“ řekl k povedenému úvodu zápasu Josef Dvorník.

Opavští se v sobotu museli obejít bez tří hráčů základní sestavy. Kvůli karetnímu trestu chyběl útočník Tomáš Mrázek, jeho útočný parťák Petr Ševčík a Petr Vavřík. Ti totiž Opavě zapůjčila na hostování právě olomoucká Sigma, proti které nemohli nastoupit. Náhradníci v čele Radimem Grussmannem a Tomášem Machálkem ale odvedli skvělý výkon.

„S tím souhlasím. Kromě mladých, kteří si na druhou ligu teprve zvykají a připravují, máme patnáct, šestnáct opravdu kvalitních hráčů. Ti co v sobotu nastoupili, zaslouží pochvalu. Odevzdali dobrý výkon,“ pousmál se šestatřicetiletý obránce.

První poločas Slezskému FC vyšel skvěle a Olomouc přehrával. Po změně stran a zejména v závěru utkání už ale měli více ze hry Hanáci.

„V závěrečných patnácti minutách už nám možná docházely síly, protože do té doby jsme hráli stále aktivně. Sigma byla sice více na míči, ale troufnu si říct, že remíza byla spravedlivá,“ pokračoval v rozboru utkání Dvorník.

Jemu a jeho žluto-modrým kolegům bylo pořádně horko v 87. minutě, kdy se sám před Květonem ocitl hostující forvard Vašíček, jenže rána zblízka mu naštěstí pro Opavu nesedla.

„Hosté se snažili nakopávat do vápna balony. Před bránou byla trma vrm, ale Pepa (Květon – pozn. red.) nás podržel a střelu Vašíčka chytil,“ oddychl si spolehlivý zadák Slezského FC.

Utkání sice branku nenabídlo, ale diváci, kterých dorazilo 4231, se na tribunách bavili.

„Bylo to výborné! Přišly přes čtyři tisíce lidí, nádhera. Navíc se celý stadion chytal s kotlem. Hrálo se úplně jinak, šlo o krásný zápas,“ pochvaloval si vysoký fotbalista.

Vstup do Fotbalové národní ligy se Slezanům povedl. Vždyť po pěti zápasech mají na kontě jedinou porážku a drží se na druhém místě tabulky.

„Úvod sezony můžeme hodnotit výborně. Jen nás mrzí prohra v Třinci, ale nemůžeme si myslet, že budeme pořád vyhrávat a nikdy neprohrajeme. Pokud budeme hrát takto poctivě, věřím, že i v dalších zápasech můžeme ve výhrách pokračovat,“ tvrdil vítěz prvoligového titulu z Česka i Slovenska.

Už v pátek se Městské sady chystají na další svátek. V rámci Poháru České pošty do Opavy dorazí Karviná.

„Bude to další atraktivní zápas. Doufám, že i v pátek přijde hodně fanoušků. Musíme vyhrát,“ uzavřel rázně Josef Dvorník.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies