oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 7.12., 19.kolo
SFC Opava 
od 14:30
 Jablonec
Rozhovor – Václav Jurečka

Jurečka už slavil gól. Ale naše koncovka kulhá, uvědomuje si

05.08.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – V derby s ostravským Baníkem dvakrát dostal míč do sítě, jenže dvakrát mu gólovou radost upřeli rozhodčí. Václav Jurečka tak vyšel stejně jako celý Slezský FC střelecky naprázdno a v derby padl.

„Je to škoda, ale tak to ve fotbale je. Měli jsme dost šancí i dobrý tlak. Velká škoda, že jsme to nezúročili i gólem,“ mrzí Jurečku.

Ten poprvé překonal ostravského brankáře Budinského hned na startu zápasu, jenže gólmanovi Baníku míč vypadl z rukavic až po písknutí faulu. „Byl jsem v plné rychlosti a nestačil jsme zastavit, takže to faul byl,“ přiznává opavský rychlík.

Další branku mu pak uzmul těsný ofsajd. „Ale nechci špinit rozhodčí, musím se na to nejprve podívat. Každopádně je škoda prvního obdrženého gólu, kdy jsme nepohlídali Smolu po standardce. Baník nic neměl, až na tu standardku, což je fakt škoda,“ klopí zrak.

Odchovanec Slezského FC se blýskl i luxusní hlavičkou, kterou mu ale chytil muž zápasu Budinský. „Musím smeknout klobouk, protože ten balon vytáhl ze šibenice. Už jsem slavil, ale bohužel. Byl to pro nás hořký den,“ štve Jurečku.

Opavští přitlačili Baník i po změně stran, jenže dát gól zkrátka v pátek nedokázali. „Měli jsme tlak, odehráli jsme slušné utkání. Ani ten inkasovaný gól nás nijak neovlivnil. Pokračovali jsme v naší hře a troufám si říct, že jsme v určitých pasážích byli lepší než Baník, ale nezvládli jsme to,“ konstatuje.

„Fotbal sehraje na góly, ne na krásu. Dobrá hra nám nic nedá, koncovka kulhá. Zakončení je teď náš oříšek. Až ho zlepšíme, můžeme uvažovat o nějakých bodech,“ dodává Václav Jurečka.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies