Kategorie U18 a U16 vyhrály se Šumperkem

25. 5. 2022

Opava – V posledním domácím utkáním letošní sezóny se dorostenecké kategorie U18 a U16 utkaly se Šumperkem. Osmnáctka zvítězila 2:0, šestnáctka 4:2 a prodloužila svou sérii bez porážky již na 7 zápasů.

Slezský FC Opava U18 – FK Šumperk U18 2:0 (0:0)

Branky:Groda, Vala (Opava)
ŽK:Petzuch (Opava)
Opava: Vltavský, Sotorník (86. Kaluža), Cempírek, Murín, Grulich, Kokeš, Petzuch (80. Kavan), Zavadil, Vala (86. Hluchník), Segeťa (80. Strážnický), Groda (74. Montag)
Šumperk:Panin, Dostál (46. Podhorný), Kűhnel (46. Karger), Kmínek, Krézek, Elšík (73.Tymchenko), Matura, Přikryl (46. Tyl), Červeňák (73. Kacharčuk), Václavek, Jecu

„Domácí utkání proti Šumperku jsme vyhráli 2:0. Myslím si, že od začátku utkání jsme byli lepším týmem. Byli jsme více aktivní na míči a vypracovali jsme si i více šancí. Po dvou povedených akcích jsme pak díky Grodovi a Valovi vedli v poločase již o dva góly. Soupeř si navíc v prvním poločase žádnou vyloženou šanci sám nevypracoval. Jen ve dvou případech, po našich hrubých chybách v rozehrávce, se dostal do šancí, které naštěstí neproměnil. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili dobře. Chtěli jsme brzo přidat další gól a rychle rozhodnout zápas. Měli jsme dvě další dobré šance, ale neproměnili je. Poté naše hra začala upadat. Přestali jsme být aktivní a soupeř se dostával do hry. Naštěstí nedokázal vstřelit branku a my tak vyhráli 2:0. Celé utkání jsme nicméně více méně kontrolovali, až na dvacetiminutový úsek ve druhém poločase. Každopádně to pro nás zasloužené vítězství. Teď už nás čekají zápasy pouze venku. Snad dokážeme navázat na tento zápas a i v nadcházejících utkání bodovat. Třeba už příští neděli na hřišti silného Zlína," uvedl trenér U18, David Drexler.

Slezský FC Opava U16 – FK Šumperk U16 4:2 (1:2)

Branky:2x Winkler, Hendrych, Endrych (Opava) – Podhorný, Körner (Šumperk)
Opava:Martinák, Hendrych, Blahut, Hejhal, Pecník (83. Jaroš), Andrle, Hendrych, Patyk (61. Winkler), Endrych, Vladař, Tomíček (46. Galík)
Šumperk:Bahounek, Zelinka, Körner, Novák, Podhorný, Jiroš, Tymchenko, Minář, Kucharčuk, Kűhnel, Vepřek (55. Halama)

„Celé utkání jsme měli ve své režii. I z toho důvodu nás mrzí, že jsme inkasovali gól z penalty a z rohového kopu. Kluci ale opět dokázali, že když chtějí, tak kvalitu mají a bylo tak jen otázkou času, kdy se prosadíme i gólově. Průběh celého druhého poločasu byl v podstatě jednoznačný. Hrálo se pouze na jednu bránu a je škoda, že jsme si ten zápas neudělali lehčí, protože těch šanci tam bylo nespočet. Takhle to bylo vyšperkované až do konce, ale na druhou stranu, tohle k fotbalu patří," zhodnotil utkání František Metelka, trenér kategorie U16.