oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.10., 10.kolo
SFC Opava 
18:00
 Líšeň

Konec velké éry: Alois Grussmann se loučí se Slezským FC

20.08.2020, autor Redakce
Opava – Úspěšné období Aloise Grussmanna ve Slezském FC Opava je u konce. Někdejší vynikající záložník, kapitán tehdejšího Kaučuku a nyní sportovní manažer po téměř sedmiletém působení opouští Městské sady.

Za dob jeho úřadování Slezský FC postoupil z MSFL až do nejvyšší soutěže a zahrál si finále MOL Cupu. Vedle úspěšného áčka nastupují v nejvyšších soutěžích také všechna opavská mládežnická mužstva.

„S Lojzou Grussmannem jsme tady všichni zažili nádherné sezony včetně postupu do ligy. Jménem celého klubu bych mu rád poděkoval za vynikající práci, kterou pro Slezský FC odvedl. Přiznám se, že jeho rozhodnutí skončit mě v první chvíli překvapilo, ale po osobním rozhovoru s Lojzou musím říct, že ho chápu a jeho rozhodnutí respektuji,“ říká ředitel Slezského FC Opava Jaroslav Rovňan.

Opavští už mají i náhradu na pozici sportovního manažera. „Tyto kompetence nyní přebírá Radoslav Kováč. Najedeme na anglický model, kdy bude trenérem i manažerem v jedné osobě. Věřím, že to bude fungovat,“ vysvětluje Rovňan.

Alois Grussmann: Přišel čas na změnu. Pro mě i pro klub

„Cítím, že po téměř sedmi letech v manažerském křesle Slezského FC nastal čas pro změnu nejen pro mne, ale i pro klub. Od 1. září budu pracovat v Baníku Ostrava. Z jeho strany nešlo o první nabídku a nyní cítím, že je ideální doba pro změnu. Čeká mě nová výzva, navíc budu blíž rodině, což pro mě bylo při rozhodování také důležité,“ vysvětluje Alois Grussmann.

„Působil jsem tady dřív coby hráč a nyní bezmála sedm let jako generální a následně sportovní manažer. Když jsem se do Opavy vracel, A-tým působil v MSFL. Postupem času jsme ale společnými silami dokázali vrátit mužstvo do nejvyšší soutěže, ve které co nevidět zahájí už třetí sezonu v řadě. Málokdo si to uvědomuje, ale nacházíme se v jedné z nejúspěšnějších ér v historii opavského fotbalu. Stejně tak v nejvyšších soutěžích působí i všechny mládežnické týmy, což mě také velice těší a je namístě za to všem trenérům, hráčům i dalším lidem poděkovat,“ doplňuje.

„Zahráli jsme si finále poháru, kdy nám chyběl jediný krůček od účasti v Evropské lize. Tohle i oba postupy – z MSFL do druhé ligy, a pak i návrat do první ligy – pro mě byly nádhernými zážitky, na které nikdy nezapomenu. Ne vždy to ve Slezském FC bylo ideální, nikdy jsem ale nechtěl klub opustit v době, kdy na tom nebyl dobře. Teď na prahu třetí sezony v nejvyšší soutěži v řadě věřím, že je opavský fotbal na správné cestě a lidé, kteří pro klub pracují, jsou pro mě zárukou toho, že se Slezský FC Opava bude neustále rozvíjet a posouvat se dál. To mě velice těší a opavskému fotbalu přeji hodně zdaru do dalších let,“ pokračuje Grussmann.

„Rád bych jmenovitě poděkoval Jardovi Rovňanovi, Lumírovi Sedláčkovi, Šárce Dubilové, Jiřině Hamalové a všem dalším spolupracovníkům v klubu, trenérům i hráčům. Stejně tak si zaslouží poděkování i město Opava coby majoritní vlastník klubu za jeho podporu, bez které by se tady fotbal nedal dělat. Děkuji také fanouškům, kteří klub i mě v těžkých chvílích vždy podrželi. Budu na ně velice rád vzpomínat,“ dodává na závěr.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies