oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 27.9., 5.kolo
Jablonec 
od 15:30
 SFC Opava
Očima trenéra

Kopecký po remíze se Slavií: Před všemi hráči smekám klobouk

02.09.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Fotbalisté Slezského FC udělali přítrž černé sérii proher, která se zastavila na čísle pět. Opavští v souboji s úřadujícím mistrem ze Slavie hráli dlouho v deseti, prohrávali, ale v nastavení kapitán Jan Žídek trefil bod. Jak nedělní bitvu hodnotil kouč Opavy Ivan Kopecký?

„Do utkání jsme vstoupili slušně, i když první příležitost měla Slavia. Utkání ovlivnilo vyloučení Jardy Svozila a určilo ráz celého zápasu. Celý zbytek zápasu jsme bránili a čekali jsme na šance,“ přiznává.

„O poločase jsme si řekli, že je musíme ještě lépe bránit co se týče taktiky. Kluci to zvládli takticky velmi dobře a naše šance přišla v nastavení. Všichni hráči zaslouží absolutorium, smekám před nimi klobouk. Není jednoduché hrát proti tak kvalitnímu soupeři jako je Slavia v deseti,“ posílá poděkování do kabiny.

Úvod zápasu přitom Slezané neměli vůbec špatný. Po standardce Pavla Zavadila mohl skóre otevřít Dominik Simerský. „Do 12. minuty jsme měli dobré pasáže, nevypadalo to tak špatně. Vyloučení ale utkání ovlivnilo hrozně moc. Není jednoduché v deseti běhat bez balonu a hrát proti soupeři jako je Slavia,“ pokračuje opavský trenér.

Jaké měl pocity v momentu, kdy rozhodčí Berka po zásahu VARu vyloučil Svozila? „Hrůza, děs. Je to složité. Já v tom kamionu nesedím, ale vyhodnotili to tak, že to faul byl. Bylo nepříjemné takhle čekat a to rozhodnutí bylo opravdu šokující. Měl jsem hrozné pocity. Víte v jaké jste situaci, celý týden se připravujete, a pak přijde taková rána. Pak už jen přemýšlíte co s tím, abyste to uhráli. Nám se to naštěstí podařilo,“ pochvaluje si Kopecký.

Konečné remíze pomohla i nezměrná bojovnost opavských fotbalistů. „Ale bojovnost by měla být normální, ne? Přece by mělo být normální, že hráči budou běhat. Jsou za to placení,“ přidává svůj postřeh kouč Slezského FC. „Na druhou stranu to není nic lehkého, protože současná situace není správná. Atmosféra není dobrá a ovlivňuje chod týmu. Nikdy jsem to nezažil. Hráči to mají v hlavách, ale na klubu jim záleží. V Opavě chtějí první ligu,“ dodává.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies