oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
Úspěch přípravky

Krásná práce! Jedenáctka druhá v silné konkurenci

03.05.2018, autor Redakce
Opava – Velkého úspěchu dosáhli fotbalisté opavské starší přípravky, ročníku 2007. Na mezinárodním turnaji ve Františkových Lázních, který pořádala Německo – Česká fotbalová škola, obsadili Slezané v konkurenci pětadvaceti týmů výborné druhé místo.
Slezané vyhráli základní skupinu. Ve finálové je čekal i pikantní souboj se Slaskem Wroclaw. „Na turnaj jsme jeli kvůli zahraniční konfrontaci. Všichni jsme se už dlouho těšili. Byli jsme opravdu krůček od celkového vítězství,“ podotkl trenér Jan Hruška mladší.

„V předposledním utkání bylo jasné, že vzájemný zápas s FFA Warszawa rozhodne o celkovém vítězi. Měli jsme malinko smůlu a nestihli jsme už zápas otočit nebo dorovnat, protože i remíza by nám stačila,“ posteskl si trenér SFC Opava.

„Ne že bychom nebyli spokojeni s umístěním nebo s předvedenou hrou. Naopak, kluci hráli fantasticky. Ale vítěz dostal možnost vylosovat si soupeře z turnaje Minieuro 2018 a Warszawa si vylosovala Manchester United, což bych našim klukům hrozně přál. I tak máme za sebou výborný zážitek a opět jsme si potvrdili, že také kluci z Opavy dokáží provětrat trika mnohem větším klubům než je ten náš opavský,“ uzavřel se spokojeným tónem v hlasu Jan Hruška.

Výsledky SFC Opava na turnaji

Základní skupina:
SFC Opava – SC Staaken-Berlin 5:0 (B. Binar 2, Prohászka 2, Kožík)
SFC Opava – Junior Chomutov 0:0
SFC Opava – FK Kolín 2:0 (Prohászka 2)
SFC Opava – FCE Münchenberg 2:0 (Višňa, Andrle).

Finálová skupina:
SFC Opava – MFK Most 3:1 (B. Binar, Prohászka, Gebauer)
SFC Opava – Slask Wroclaw 5:2 (Gebauer 2, B. Binar, Višňa, Jančík)
SFC Opava – FFA Warszawa 1:2 (Višňa)
SFC Opava – FC Hradec Králové 1:0 (Gebauer).

Celkové umístění:
1. FFA Warszawa, 2. SFC Opava, 3. Slask Wroclaw, 4. FC Hradec Králové, 5. MFK Most, 6. FK Pardubice, 7. Alberts Riga, 8. SK Kladno, 9. Slavia Karlovy Vary, 10. FK Kolín, 11. AC Sparta Praha, 12. BFC Dynamo, 13. AC Sparta Praha girls, 14. ABC Braník Praha, 15. FCE Münchenberg, 16. Interstar Sibiu, 17. Kohouti Rokycany, 18. FC Grimma, 19. Junior Chomutov, 20. VFC Plauen, 21. SC Staaken-Berlin, 22. Baník Sokolov, 23. Motorlet Praha, 24. Spvgg Bayern Hof, 25. SC Xaverov. Slezský FC Opava reprezentovali:
Stojící zleva: Jakub Prohászka, Miroslav Andrle, Jonáš Gebauer, Alex Klimeš, Tomáš Haloda, Ondřej Strnadel.
Klečící zleva: David Binar, René Kožík, Jakub Jančík, Florián Višňa.
Ležící zleva: Jakub Martinák, Bořek Binar. Trenéři zleva: Martin Prohászka, Jan Hruška.

Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies