Ligové dorosty bodovaly v Příbrami

9. 5. 2022

Opava – Již v pátek zajížděly ligové dorosty ke svým utkáním do Příbrami. Přestože se obě kategorie ujaly vedení, tak si z Příbrami nakonec každá odvezla po bodu.

1.FK Příbram U19 – Slezský FC Opava U19 1:1 (0:0)

Branky: Šustr – Blatný
ŽK: Dodek (Opava)
Příbram: Harásek, Šustr, Lisý, Broda, Tříska (76. Dařena), Kudelňák, Hýsek, Bálek, Ratmajer, (69. Zábranský), Gronický, Bína
Opava: Schönwalder, Ceniga (69. Cempírek), Pejša, Chládek (69. Skont), Dodek, Blažej, Wehowský, Šeba (91. Vala), Hendrych, Blatný (82. Segeťa), Němec

Jednalo se o hodně bojovné utkání. V první půli bylo k vidění celkově málo šancí na obou stranách, spíše se jednalo pouze o závary po standardních situacích. Ve druhé půli jsme se dostali vedení díky Blatnému, který využil zaváhání stopera Příbrami. Po gólu jsme bohužel začali hrát ustrašeně a dostali jsme se pod tlak, který vyústil až ve vyrovnávací branku. V devadesáté minutě nás pak podržel brankář Schönwalder, kdy chytnul velkou šanci Příbrami. V tomto momentu se štěstí přiklonilo na naši stranu. Z mého pohledu tak bod za remízu venku musíme brát," zhodnotil utkání asistent trenéra U19 Jakub Swiech.

1.FK Příbram U17 – Slezský FC Opava U17 2:2 (0:2)

Branky:Lojín, Štrbo – 2x Ligač
ŽK:Šalanský, Musil, Plot – Panyla

Příbram: Vácha, Čížek, Štrbo (70. Janda), Krameš, Šalanský, Musil, Jon (70. Roušar), Plot, Ťoupal (82. Krajdl), Jaňour, Lojín (82. Poledník)
Opava: Souček, Sedláček, Kubát, Šrek, Vyležík, Lazecký, Géryk, Panyla (46. Baar), Vladař, Nováček (66. Honeš), Ligač

Do utkání vstoupil lépe soupeř, ale po pár minutách jsem převzali iniciativu a zbytek celého prvního poločasu byl v naší režii. Zaslouženě jsme po branách Ligače vedli 0:2. Ve druhém poločase měl soupeř mírnou převahu a zaslouženě vyrovnal na konečných 2:2. Jako velké pozitivum vidím, že se nám podařilo začlenit další dva hráče z kategorie U16. Po dohodě s trenérem Metelkou jsme vyhodnotili, že si za své výkony zaslouží šanci hráči Vladař a Baar. V utkání se neztratili. Jen škoda brzkého zranění Baara, který musel po dvaceti minutách střídat. Určitě bych ho chtěl ještě do konce sezóny vidět v nějakém utkání. I když jsme dobře rozehrané utkání nedohráli do vítězného konce, je třeba kluky za předvedený výkon pochválit. Do konce celostátní soutěže, kterou si kluci minimálně rok nezahrají, nám zbývají poslední tři utkání, které si chceme maximálně užít," uvedl trenér U17 Tomáš Mrázek.