oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Preview: SFC Opava - SK Uničov

MSFL pokračuje, do Opavy míří Uničov v čele s Dušanem Žmolíkem

30.08.2013, autor Redakce
O P A V A - Slezský FC čeká po vítězství na půdě Břeclavi další z nepříjemných soupeřů. Do Slezska v sobotu 31. srpna 2013 zavítá nebezpečné mužstvo Uničova, ve kterém hraje prim bývalý opavský středopolař Dušan Žmolík. Výkop utkání je naplánován na 16 hodin.

Jak již bylo zmíněno, v sobotu se na opavském trávníku představí Uničov, soupeř s řadou kvalitních hráčů v sestavě. Mezi největší hvězdy výběru trenéra Zdeňka Strouhala patří bezesporu čerstvý jedenatřicátník a ještě nedávno ofenzivně laděný záložník Opavy Dušan Žmolík.

Prvoligové časy z opavského dresu si pamatuje zkušený obránce Martin Šalamoun, dorostem Slezského FC pro změnu prošel útočník Pavel Jeřábek.

Trojice hráčů Tomáš Nuc, Stanislav Juřátek a Miroslav Ulma kopala chvíli za Hlučín. Když už jsme u výčtu jmen, nesmí v něm chybět Dominik Richter, kmenový sniper olomoucké Sigmy, který střílel góly i za HFK Olomouc. Dobře ho doplňuje také Vladimír Hrubý. Mezi tyčemi je aktuální jedničkou Tomáš Uvízl.

„Celkově máme dobrý tým, sedli jsme si a herně je to vidět,“ říká uničovská opora Dušan Žmolík. Jeho tým naposledy doma porazil Hlučín 3:1, když o tříbodovém zisku rozhodl během osmi minut prvního poločasu.

„První poločas jsme odehráli ve velkém stylu. Škoda, že v tom druhém jsme trochu polevili a nechali Hlučín hrát, naštěstí jeho snížení přišlo až deset minut před koncem,“ podotkl jednatřicetiletý záložník, který v současné době pracuje i jako kondiční trenér mládeže v ostravském Baníku.

Uničov byl na rozdíl od Opavy taky kousek od senzace v Poháru České pošty, kdy na svém trávníku prohrál nešťastně s ligovou Zbrojovkou Brno. „Je to škoda, minimálně na remízu jsme měli. Těšit náš může fakt, že jsme s ligistou sehráli vyrovnanou partii,“ podotkl Žmolík.

Uničov má v tabulce stejně bodů jako Slezané, nicméně papírové předpoklady favorizují tým ze slezské metropole. „Naší výhodou může být fakt, že jsme se v posledních zápasech dostali do psychické pohody. Na rozdíl od Opavy jsme v klidu, postup se od nás nečeká,“ pousmál se technicky výborně vybavený záložník, který se do Opavy hodně těší: „Pro nás bude zápas svátkem. Hrajeme na krásném stadionu, diváci určitě vytvoří báječnou atmosféru.

Jak již bylo zmíněno, favorit je daný. Avšak Dušan Žmolik má o zápasu jasno: „Do Opavy si jedeme pro tři body, proč se držet při zemi.“

Své spoluhráče už motivoval. „Nedávno jsem měl narozeniny. Kluci v kabině dostali víno, mimochodem to jsem kupoval od Míši Kosmála. Klukům jsem říkal, že když v Opavě vyhrají, dostanou další várku. Teď ji ještě musím objednat,“ uzavřel Dušan Žmolík.

„Musíme dostat soupeře pod tlak a proměňovat šance. V Břeclavi jsme dali dva góly, ale také tři slibné šance neproměnili,“ vyjádřil se blížícímu se utkání opavský trenér Jan Baránek, který hodlá vyslat do hry totožnou sestavu jako v Břeclavi.

Zápas má výkop v sobotu 31. srpna v 16 hodin, pokud se však na stadion nevydáte osobně, můžete průběh utkání sledovat na serveru Onlajny.com

Pravděpodobné sestavy:
  • Slezský FC Opava: Godula – Schaffartzik, Švec, Dvorník, Keresteš – Metelka, Wirth, Sedláček, Skřehot – Komenda, Nekuda.
  • SK Uničov: Uvízl – Heinz, Ulma, Vejvoda, Koutek – Šalamoun – Juřátek, Žmolík, Nuc, Bača – Richter.


Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies