oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.6., příp.
SFC Opava 
od 15:00
 Vítkovice
Náročný program mladších žáků

Mladší žáci U12 měli o víkendu nabitý program

19.11.2014, autor Redakce
O P A V A - Mužstvo mladších žáků Slezského FC U12 mělo o víkendu pořádně náročný program. Jeden opavský výběr se zúčastnil dvoudenního mezinárodního halového turnaje Memoriál Evžena Hadamczika, který napsal už svůj 34. díl. Opavští obsadili výborné třetí místo. Druhý tým odehrál v neděli miniturnaj v Němčicích na Hané, kde nastoupil proti Prostějovu.

Memoriál Evžena Hadamczika

Výsledky SFC Opava: SFC Opava – MFK Ružomberok 2:5, SFC Opava – SŠK Bílovec 8:3, SFC Opava – MŠK Žilina 3:4, SFC Opava – AC Sparta Praha 5:6, SFC Opava – Dukla Banská Bystrica 8:3, SFC Opava – Baník Ostrava 6:2, SFC Opava – Karviná 6:0, SFC Opava – Hlučín 6:0, SFC Opava – Frýdek-Místek 4:1.

Branky Opavy: Blažej 10, Sprinz 10, Rataj 6, Rozsypal 6, Večerka 6, Žižka 3, Jelen 2, Manderla 2.

Martin Kotala (trenér SFC Opava U12): „Hned první utkání na turnaji se slovenským zástupcem MFK Ružomberok nebyl z naší strany dobrý a po zápase si bylo potřeba s kluky povykládat a důkladně si s nimi probrat, proč jsme na turnaji přijeli, jaký fotbal chceme hrát, a jakým projevem se budeme prezentovat.

Myslím si, že vše co jsme si v kabině řekli a důkladně probrali, padlo, jak se říká na úrodnou půdu a kluci si vše, co jsem jim kladl na srdce, uvědomili a pochopili. Naše hra začala být s každým zápasem kvalitnější a utkání se Spartou Praha a Baníkem Ostrava by snesla ta nepřísnější kritéria, kdy z naší strany to mělo vše, co to mělo mít – celoplošný fotbal založený na pohybu a vysoké herní kvalitě každého hráče, kde rovněž nechybělo perfektní zvládnutí mini-osobních soubojů, prolínání se hráčů, rychlé kombinace, důrazu, tahu na branku a rovněž z pohledu taktického i zvládnutí nacvičeného signálu ze standardních situací.

Z celkového pohledu turnaje si troufnu říct, že tyto zápasy byly těmi nejkvalitnějšími a mě těší, že jsme v nich účinkovali právě my a mohli svou hrou potěšit oko diváka. Konečné 3. místo v turnaji a individuální ocenění pro Jaromíra Blažeje, nejlepšího hráče turnaje, bylo zasloužené.

Závěrem tohoto stručného komentáře musím kluky ještě jednou pochválit za to, jak jsme tento turnaj odehráli, že se všichni hráči střelecky prosadili a velmi příjemné bylo, že na klucích byla vidět radost ze hry a správné jejich vnitřní vnímaní a důvěra ve své schopnosti, což se pozitivně přenášelo do každého utkání. Jsem přesvědčen, že máme na čem stavět a proto vím, že je potřeba hned na úterním tréninku navázat a intenzivně se maximálně snažit, abychom neustále svou kvalitu posouvali tím správným směrem, protože pocity vítězství jsou nenahraditelné a stojí za to.“

Slezský FC reprezentovali: Jaromír Blažej, Jan Jelen, Šimon Makovický, Lukáš Manderla, Dominik Plodzieň, Tomáš Rataj, Jan Rozsypal, Ondřej Sprinz, Dalibor Večerka, Antonín Žižka.

Miniturnaj Němčice na Hané

Výsledky SFC Opava: SFC žlutí – Prostějov A 2:4, SFC červení – Prostějov B 1:4, SFC žlutí – Prostějov A 3:5, SFC červení – Prostějov B 3:3, SFC žlutí – Prostějov B 2:6, SFC červení – Prostějov A 1:6, SFC žlutí – Prostějov B 5:2, SFC červení – Prostějov A 3:3.

Branky Opavy: Škrobánek 5, D. Kosmál 4, Skront 3, Frey 3, Péter 2, Bubík 2, Radoš.

Marcel Klajmon (asistent trenéra SFC Opava U12): „V neděli se zúčastnila druhá část našeho mužstva miniturnaje v Němčicích proti celku Prostějova hrajícího o špičku tabulky v jihomoravské části nejvyšší žákovské ligy. Oba týmy byly rozděleny na dvě půlky a celkově se hrálo 8 mikrozápasů po 19 minutách. Chtěl jsem vyzkoušet, jak si kluci poradí proti kvalitnímu soupeři a jak se poperou s tím, že nejsme v plné sestavě.

Musím říct, že někteří to zvládli líp a někteří hůř, když zahráli pouze svůj průměr. Celkově jsem neměl problém s přístupem a bojovností a z naší strany bylo k vidění také pár povedených a hezkých akcí, ale musím přiznat, že soupeř byl celkově živější, rychlejší, důraznější a lepší na míči. Proto i já navážu na kolegu a hned na úterním tréninku budeme opět maximálně pracovat na zlepšení veškerých herních činností.“

Slezský FC reprezentovali: Tomáš Bubík, Vladimír Fišara, Martin Frey, Dominik Grajciar, Denis Hais, David Kosmál, Michal Kosmál, Denis Kramář, Patrik Péter, Vojta Radoš, Philipp Skront, Martin Škrobánek.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies