oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 19.9., 4.kolo
SFC Opava 
od 16:30
 Dynamo ČB
Rozhovor – Karol Mondek

Mondek po prohře v Plzni: Musíme si sáhnout do svědomí

26.08.2019, autor Redakce | Foto: Deník / František Géla
Plzeň – Slezskému FC nedělní odpoledne v plzeňské Doosan Areně pořádně zhořklo. Opavští si proti domácímu favoritovu nevytvořili takřka nic. Naopak čtyřikrát inkasovali a za výsledek 0:4 mohli být ještě rádi.

„V prvním poločase jsme si nic nevypracovali. Byli jsme bez míče, Plzeň nás předčila ve všem. Říkali jsme si, že se po změně stran musíme zlepšit, ale hned na začátku jsme inkasovali potřetí, a pak už bylo těžké se o něco snažit,“ přiznává letní posila Opavy Karol Mondek.

Výsledek nepovedeného představení? 4:0 pro Plzeň. „Výsledek je špatný, stejně tak náš výkon. Plzeň byla mnohem lepší. Musíme si sáhnout do svědomí, začít od malých věcí a makat,“ velí rychlonohý borec. Slezanům na západě Čech vinou karetního trestu scházel ostřílený veterán Pavel Zavadil. „Chyběl hodně. Je to zkušený hráč, dokáže nás dirigovat i povzbudit. Tohle nám v utkání chybělo,“ přikyvuje Mondek.

Porážka v Plzni byla pro Opavu už pátou v řadě. Co rychle změnit, aby se šňůra nezdarů zastavila? „Musíme si sáhnout do svědomí. Každý musí začít u sebe. I když před sebou máme další těžký zápas, myslím si, že každé utkání se dá zvládnout. Za předpokladu, že budeme bojovat jeden za druhého,“ tvrdí slovenský fotbalista.

Opavský tým v neděli odpoledne na svém stadionu vyzve úřadujícího šampiona z pražské Slavie. „I tady jsme šli do zápasu s tím, že nemáme co ztratit a dopadlo to takhle... Můžeme být rádi, že to skončilo jen 4:0... Musíme se nachystat o moc líp. Čeká nás náročný soupeř, kterému se musíme vyrovnat v osobních soubojích a bojovnosti,“ pokračuje Mondek.

„Nebude to jednoduché, ale věřím, že to doma ubojujeme a po špatných výsledcích se konečně chytíme,“ věří Mondek.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 16:30 |
Slezský FC Opava
SK Dynamo České Budějovice