oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.10., 12.kolo
Slezský FC Opava 0
FK Teplice 1
neděle 20.10., 13.kolo
Bohemians 1905 
od 15:30
 SFC Opava
Očima trenéra

Mrzí mě, že jsme nedosáhli na bod, říká Skuhravý. Zaplatili jsme daň

23.07.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Praha – Odvážným a sympatickým výkonem. Tak se prezentovali opavští fotbalisté na stadionu pražské Spartě. Žádný zaparkovaný autobus, ale aktivní hra. Slezané dlouho sahali na bod, nakonec je zlomila dalekonosná střela Kangy zhruba dvacet minut před koncem.

„Zápas jsem žil. Po tom průběhu mě mrzí, že jsme nedosáhli na bod, protože na víc jsme tady neměli. Na druhou stranu tvrdě jsme pracovali a kvůli tomu, že jsme si neodpočinuli v kombinace, na kterou jsme zvyklí, tak nám trochu docházely síly,“ všiml si opavský kouč.

Jeho tým rozhodně nepřijel na Letnou jen bránit, vždyť hned úvodu zahrozil pěknou akcí, po které z dobré pozice pálil Kuzmanović. „Nechci, aby to znělo nepokorně, ale my jsme chtěli do zápasu jít svou hrou. Na některých hráčích ale bylo vidět, že nechtějí v nabídce udělat chybu. Většina z nich hrála poprvé před takovou kulisou, zaplatili jsme nováčkovskou daň,“ uvědomuje si Roman Skuhravý.

„Když proti takovému soupeři uděláme chyby, dokáže je potrestat. Kvalita je jednoznačně na jeho straně. Klukům nemám co vytknout. Přeji si, abychom se ze zápasu poučili, protože to pro nás je fantastický materiál. Nebyli jsme tolik nebezpeční dopředu, jak bývá v našem podání zvykem,“ dodává.

Utkání se hrálo ve výborné atmosféře, o kterou se staralo také zhruba dvanáct stovek opavských fanoušků. „Snažili jsme se. Chtěli jsme trochu čerpat z utkání v Plzni, kde jsme byli také zakřiknutí a ve druhém poločase jsme se oklepali. Teď to vypadalo tak, že když jsme přebírali otěže a měl jsem pocit, že Sparta nás nemá čím ohrozit, dostali jsme gól,“ mrzí Skuhravého.

„Musím se na to podívat. Podle mě to byla dost laciná branka, hráčům však nemám co vytknout. Neměli jsme dopředu drajv, jaký většinou máme. Nebyli jsme to úplně my, to ale plně chápu,“ přiznává.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies