oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.1., příp.
SFC Opava 
10:30
 Uničov

Musíme se zamyslet nad disciplínou, velí Kopecký. Za hru tým chválil

03.12.2018, autor Redakce | Foto: Deník / František Géla
Opava – Fotbalisté Slezského FC proti vedoucímu celku FORTUNA:LIGY převedli solidní výkon. Dřeli a makali, jenže nakonec z toho nebyl ani bod. Jen smutná a trpká prohra 2:3. Co po utkání říkal opavský kouč Ivan Kopecký?

„Začali jsme opatrně a inkasovali jsme zbytečnou a lacinou branku po dlouhém autu. Pak to ale z hráčů spadlo a pěknými brankami jsme dokázali otočit vývoj utkání. Navzdory tomu, že proti nám stála velká kvalita, hráči dokázali, že fotbal hrát umí,“ pochvaluje si opavský kouč.

Pak ale přišla 70. minuta, Smola během chvilky dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Komplikace byla na světě. „Smola nás oslabil svou nedisciplinovaností. Proti Slavii je složité hrát v deseti, přesto si myslím, že inkasovaným brankám, které byly laciné, se dalo zabránit,“ myslí si Ivan Kopecký.

„V závěru to bylo hektické. Soupeř využíval okénka a chodil do brejků, my už jsme se do velké šance v oslabení nedostali. Je to velká škoda,“ mrzí ho. „Po průběhu utkání jsme měli bodovat. Svou nedisciplinovaností jsme si zatopili sami pod svým prahem. To, co se nám stalo, je velká hrubka. Doplatil na to celý tým,“ zlobí se.

Opavě se tak vykartovaly hned dvě opory. Nemohou hrát Tomáš Smola ani Pavel Zavadil. „Ale už jsme je dokázali nahradit. Musíme se zamyslet hlavně nad herní disciplínou. Mužstva od devátého místa dolů musí hrát hodně disciplinovaně, což jsme nezvládli. Po herní stránce jsme totiž určitě nepropadli,“ konstatuje Kopecký.

Týden s pražskými S má Slezský FC za sebou. V poháru po penaltovém rozstřelu podlehl Spartě, teď přišla těsná prohra se Slavií. „Oba zápasy byly slušně sehrané. Se Spartou nám v předfinální fázi chyběly lepší přihrávka a lepší náběh. I tentokrát jsme podali velmi dobrý výkon. Sice jsme prohráli, ale některé pasáže byly z naší strany velice povedené,“ dodává trenér Opavy.