oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 27.9., 5.kolo
Jablonec 
od 15:30
 SFC Opava
Očima trenéra Skuhravého

Mužstvo ukázalo, že má koule, hlásí trenér Skuhravý

18.09.2016, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Fotbalisté Slezského FC vydřeli vítězství nad Vlašimí. V sobotním utkání nad svým soupeřem sice vedli, ale hosté v závěru srovnali a zdálo se, že utkání skončí remízou. Dělbu bodů ale v poslední minutě odmítl Tomáš Smola a přesnou hlavičkou zařídil opavské vítězství.

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání a to se do puntíku potvrdilo. Smekám před svými hráči, jakým způsobem se o výhru porvali,“ řekl kouč Slezanů Roman Skuhravý.

Toho hodně rozladil vyrovnávací gól Vlašimi, který padl v 83. minutě. „Kromě jedné standardky, kdy Laso (Kryštof Lasák – pozn. red.) předvedl fantastický zákrok, jsme soupeře do ničeho nepustili. Perfektně jsme bránili, aktivně. Na kluky jsem trochu naštvaný za inkasovanou branku. Takhle rychle si nechat rozehrát standardku a být nekoncentrovaní…,“ kroutí hlavou opavský trenér. „Nepokryli jsme náběh a Nečas, kterého řadím k nejlepším hráčům ve FNL, to fantasticky proměnil. Na této akci byla vidět síla soupeře, kterého jsme porazili,“ dodává.

Opavští se ale nesložili a na nečekané vyrovnání našli tu nejlepší odpověď. Smola totiž v poslední minutě udeřil hlavičkou a trefil tři body. „Před tím, jakým způsobem si kluci došli pro výhru, můžeme jedině smeknout. Jursa se Zapalačem po svém nástupu vnesli do hry klid. Akce při gólu na 2:1 byla fantastická,“ pochvaluje si Roman Skuhravý.

Ten trochu změnil rozestavení a změn doznala také základní sestava Opavy. „Platí furt to samé. V každém zápase chci držet maximální aktivitu, a pokud jsme tohle chtěli udržet, museli jsme využít čerstvé hráče. Po dlouhé době jsme do hry dostali Marka Radiće, který odehrál výborné utkání. Tohle jsou plusy, které se nám vrátí ve zbytku podzimu,“ je přesvědčen stratég Slezského FC.

Minulou sobotu vyhraný zápas v Pardubicích, ve středu slezské derby na půdě Baníku, nyní vítězství nad Vlašimí a hned ve středu další mistrovský duel na Žižkově. To je hodně pekelný test pro opavské fotbalisty.

„Trošku mi vadí, že jsme jediné mužstvo FNL, které hraje v deseti dnech čtyři zápasy, protože to není úplně standardní. Bereme to ale jako fakt a chceme se s tím poprat. Sestava bude samozřejmě odvislá od zdravotního stavu hráčů, ale postavíme to nejlepší, co budeme mít, protože pak nás čeká desetidenní pauza. Mužstvo ukázalo, že má koule a to bereme jako důležité,“ usmívá se Skuhravý.

Kvarteto utkání v deseti dnech, to je solidní zápřah na fyzičku. „Kondičně jsme připraveni dobře, to jednoznačně. Zápasy jsou ale emočně náročné a únava se sčítá. Rozhodující roli bude hrát to, jak kluci zregenerují. Kdybychom byli odpočatí, jsem přesvědčen, že naše hra by byla jiná, ale nedá se nic dělat. Musíme se na to připravit,“ uzavírá opavský kouč.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies