oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Preview: SFC Opava - Sigma Olomouc B

Na závěr podzimu přijede béčko Sigmy, tomu má Opava co vracet

14.11.2013, autor Redakce
O P A V A - Poslední zápas podzimu je tady. Na opavského fanouška čeká opravdová lahůdka. Do Městských sadů míří béčko olomoucké Sigmy, k vidění tak bude přímý souboj o první místo. Hanáky navíc vede z pozice hlavního kouče Radim Kučera, někdejší opora Kaučuku Opava. Zápas startuje v sobotu 16. listopadu od 16 hodin.

Opava má Hanákům co vracet, v úvodním zápasu sezony totiž Slezané na Andrově stadionu chytli debakl 4:1. Olomouc si doma naposledy poradila s nebezpečným Hulínem, který porazila 3:1.

„Ze začátku jsme prohrávali, ale kluci to otočili, to je hodně pozitivní. Hlavně že jsme to stihli už v prvním poločase. Dnes jsme se daleko víc tlačili do koncovky, šancí jsme tolik neměli, ale dali jsme tři góly. Produktivita se hodně zlepšila a já jsem spokojený," řekl po zápase olomoucký trenér Radim Kučera, pro kterého bude sobotní duel určitě specifický.

Porovnání soupeřů v letošní sezoně MSFL
Slezský FC Opava SK Sigma Olomouc B
SFC Opava 1. pozice v tabulce 2. SK Sigma Olomouc B
30 získané body 29
8 – 6 – 1 výhry – remízy – prohry 9 – 2 – 4
26:14 skóre 30:14

Velký otazník visí nad sestavou, která se ve slezské metropoli představí. Liga má reprezentační přestávku, což svádí k tomu, že by béčko mohlo dorazit značně posilněné. Navíc hrát proti Opavě je výzvou, což deklaroval i brankář Martin Blaha.

„Když jde o Opavu, raději se sám hlásím, abych se v nominaci objevil,“ poznamenal gólman, který v minulosti dres Slezského FC Opava oblékal.

V letošní premiéře proti Opavě nastoupil Martin Doležal, aktuálně nejlepší střelec ligového áčka, který se trefil i proti Spartě. Do duelu s Hulínem vedl mladé Hanáky z pozice kapitána Vlastimil Vidlička. Za rezervu sbírali starty také Lietava, Ordoš, Varadi nebo Dreksa. Tipnout si sestavu, v jaké Sigma ve Slezsku nastoupí, je opravdu sázka do loterie. A i kdyby posily neměla, je už tak dost silná vzhledem k výborné práci s mládeží.

„Čeká nás vrchol podzimu. Diváci uvidí souboj prvního týmu s druhým. My se chceme rozloučit vítězstvím, už k vzhledem ke třem venkovním ztrátám,“ řekl trenér opavského týmu Jan Baránek.

„O sestavě soupeře nemá smysl diskutovat, protože nevíme, s kým přijedou. Herní styl Sigmy se ale přečíst dá,“ zdůrazňuje šéf opavské lavičky a dodává: „Bude záležet také na nás. Když budeme dostatečně agresivní a přidáme lepší zakončení, můžeme zápas zvládnout.“

Sobotní utkání má výkop naplánován na 16:00. Přijďte podpořit opavské fotbalisty ve šlágru kola!

Pro ty z vás, kteří se na stadion nedostaví bude samozřejmě připraven také tradiční textový on-line přenos.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies