oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
V sobotu na Žižkov

Nebezpečný Žižkov je třeba porazit

16.11.2012, autor Redakce
Náš sobotní soupeř Viktoria Žižkov vstoupil do nového soutěžního ročníku výborně. Družina kouče Romana Nádvorníka sbírala jedno vítězství za druhým a také chvíli druhé lize kralovala. Žižkovský rozlet tvrdě pocítila i Opava, pod televizním vysílačem chytla pětku.

I když v dalším průběhu došel Viktoriánům dech, přesto se stále drží na čele tabulky, jsou třetí s jednobodovou ztrátou na první Klokany a druhé HFK Olomouc. Naposledy Žižkov udolal na domácím trávníku Táborsko 5:0, když se hattrickem blýskl extřinecký útočník Martin Surynek.

„Jsme rádi, že poslední zápas podzimu nám doma vyšel. Konečně jsme se dokázali prosadit gólově, což v minulých utkáních nebylo. Důležité je, že jsme v kontaktu s čelem tabulky. Pro jaro to je pozitivní a ještě chceme zvládnout Opavu,“ řekl pro klubový web trenér Žižkova Roman Nádvorník. I když se opavský tým nachází na poslední příčce, jede Viktorka do Slezska s respektem. „Opava bude oříšek. Jde o tým, který nutně potřebuje bodovat. O to hůře se s nimi bude hrát. Rozhodně bychom tam rádi vyhráli. Víme, že do nás budou doslova bušit,“ vzhlíží k sobotnímu duelu nejlepší střelec Viktorky, osmigólový Martin Surynek. „Budeme se pokoušet o brejky, prostě do Opavy jedeme neprohrát,“ podotkl Surynek.

Tento ještě loni hráč Třince není jediným tahounem týmu. Parťáka v útoku mu dělá Richard Kalod, zkušený forvard, který je produktem ostravské líhně a v minulosti kopal například za Zlín. Ostravou prošli také Pavel Besta, Daniel Bartl nebo Pavel Ricka, v brance chytá odchovanec pražské Slavie Marek Boháč. V obraně pak trenér Nádvorník spoléhá na zkušeného Marcela Šťastného a také exolomouckého Lukáše Bodečka. Opomenout nemůžeme ani záložníka Martina Kotyzu či bývalého hráče Hlučína Lukáše Bartošáka.

Opava jde do zápasu až na dlouhodobé marody Kudělu a Dohnálka kompletní. „Na soupeře se nedívám, chci na hřišti vidět jedenáct válečníků, kteří jsou ochotni bojovat za Opavu a opravdu bojovat budou,“ řekl opavský trenér David Vavruška. „Momentálně hrajeme špatně, a za to jsem zodpovědný já. Věřím, že v sobotu přijde změna k lepšímu,“ doplnil trenér Slezského FC.

Pravděpodobná sestava Žižkova

Boháč - Šťastný, Bodeček, Besta, Čermák - Kotyza, Sloboda, Sedláček, Hílek, Mareš - Kalod, Surynek.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
Dnes v 19:00
AC Sparta Praha
Slezský FC Opava