oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 27.9., 5.kolo
Jablonec 
od 15:30
 SFC Opava
Rozhovor – Jaroslav Svozil

Něco nebylo dobře, tuší Svozil. Zlín velí porazit

12.08.2019, autor Redakce
Jablonec – Po dvouzápasové pauze zaviněné zraněním se vrátil do základní sestavy. Porážce na jablonecké Střelnici ovšem Jaroslav Svozil svým obětavým výkonem nezabránil. Co říkal po utkání?

„Utkání hodně ovlivnila červená karta. Když jsme šli do deseti, tahali jsme za kratší konec, ale podařilo se nám vyrovnat. Měli jsme tři, čtyři stoprocentní šance... V defenzivě nemáme štěstí. Propadávají nám tam balony, a pak to tak dopadne,“ štve Svozila. „Přitom to byl jeden z těch lepších výkonů, ale když se prohraje, asi něco dobře nebylo,“ dodává.

Spálené příležitosti vzaly opavským fotbalistům v Jablonci naději na bodový zisk. „Vždycky máme dvě, tři stoprocentní šance v zápase, ale zase se nám nepodařila udržet nula vzadu. Při prvním gólu nám to tam se štěstím prošlo, prohodili mi to pod nohou a já už jsem nechtěl faulovat. Byl jsem si vědom, že mám žlutou kartou a Matoušek pak prostě prostřelil val těl,“ krčí rameny opavský stoper.

„K zápasům s favority musíme přistupovat s pokorou a tím, že to odjezdíme srdíčkem. S pevnou defenzivou a poctivostí, zkrátka tím, co je nám vlastní. A když se k nám přikloní štěstí, můžeme si třeba odvézt bod, který bychom odsud brali. Teď ale jedeme s prázdnou, což je špatně,“ uvědomuje si.

Slezané v závěru i bez vyloučeného Jurečky tlačili a sahali po vyrovnání. Šance ale zahazovali a ještě se museli bránit jabloneckým brejkům. „Samozřejmě to není lehké, když na nás chodí v přečíslení a ještě takhle kvalitní hráči. Tak to ale je, protože v závěru jsme chtěli ze zápasu vydolovat alespoň bod, ale jedeme s prázdnou. Teď už se tak musíme soustředit na Zlín a vyhrát,“ velí Svozil.

Už je po zdravotních potížích s kotníkem fit? „Cítil jsem se, že odehraji zápas, ale prohráli jsme, takže jsem zklamaný. Já i celý tým se teď musíme soustředit na Zlín a doma urvat tři body,“ uzavírá pilíř opavské defenzivy.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies