oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 26.10., 14.kolo
Slovácko 
od 14:30
 SFC Opava
Očima trenéra

Nejsme v top formě. Musíme se oklepat, velí Kopecký

09.03.2019, autor Redakce
Opava – Skvěle rozjetý zápas se Slováckem ztratili opavští fotbalisté ve druhé půli. Hosté hrající v deseti dokázali v rozmezí necelých tří minut dvěma góly otočit. Bod za remízu zajistil Opavě v závěru Smola. Slezané tak na jaře stále čekají na první výhru.

„Utkání se pro nás vyvíjelo dobře. Šli jsme do vedení, pak soupeř přišel po červené kartě o jednoho hráče a Řezníček měl velkou příležitost, kterou ale neproměnil. Myslím, že kdyby ano, dotáhneme zápas do vítězného konce,” posteskl si Ivan Kopecký.

Jeho tým hrál více než 70 minut v početní výhodě, ale ta paradoxně pomohla spíš celku z Uherského Hradiště. „Naše hra po vyloučení postrádala rychlost. Neměli jsme dynamiku, chyběl nám i moment překvapení, a tak jsme se těžko dostávali do příležitostí. Chtěli jsme být trpěliví, roztáhnout hru do krajů a dát si pozor na brejky. Soupeř nám z nich ale dal dvě branky,” krčí rameny opavský kouč.

Slezané museli zabrat, v závěru vsadili veškeré síly do útoku a vydřeli alespoň vyrovnání. „Nešlo nám to a lidé to vycítili. Měli jsme málo času na to zvrátit výsledek. Nakonec můžeme být rádi za bod, protože v závěru už jsme jen nakopávali míče na náhodu. Štěstí, že se nám z jedné skrumáže podařilo dát branku,” konstatoval Kopecký.

Jak to vypadá s Tomášem Jursou? „Jursič před měsícem odehrál první přípravák, takže šel hrát za béčko. Chceme, aby byl rozehranější,” vysvětlil trenér Slezského FC.

Opavští jsou tak na 12. pozici a musí se rvát dál o záchranu. „Všichni mají obavy, jsou i na naší straně. Byla na nás vidět nervozita, ale nedá se nic dělat. Jsou dny, kdy se daří, a kdy ne. My zrovna nejsme v top formě, ale musíme se z toho oklepat a jít dál,” doplnil na závěr Ivan Kopecký.



Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies