oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Ohlasy Smoly a Žídka

Občerstvení bude, slibuje Smola a shání dresy. Žídek prožil vítězný návrat

12.03.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Ústí nad Labem – Byl to jeho zápas. Před přesunem do Opavy v Ústí tři roky působil, teď Armu svým zásahem potopil a trefil důležité vítězství Slezanů. Tomáš Smola znovu prokázal instinkt střelce a trefil se už podeváté v sezoně.

„Užil jsem si celý zápas. Dal jsem gól a vyhráli jsme. Bylo to nádherné, ale měli jsme štěstí. Jsem spokojený. Hlavně jsme potřebovali za každou cenu uhrát tři body, což se nám podařilo,“ říká Tomáš Smola.

Právě on ve 48. minutě rozhodl páteční duel na severu Čech. „Od doby, kdy jsme dali gól, nás Ústí zatlačilo. Co centr, to smrdělo gólem. Musíme pogratulovat gólmanovi Vildovi Fendrichovi, který nás hodně podržel, a díky němu si odvážíme tři body,“ chválí opavského brankáře.

V Ústí kopal tři roky, motivoval své spoluhráče nějakou speciální odměnou? „Nic jsem nevypisoval, protože minule jsme s Armou remizovali 1:1. Nic extra jsem neříkal, nechtěl jsem kluky rozhodit. Občerstvení ale bude, to je samozřejmost,“ usmívá se opavský střelec.

Na tribuně mu fandila spousta známých. „Bylo jich asi patnáct – bližší rodina a kamarádi. Překlopil jsem je na opavskou stranu. Furt po mě chtějí dresy. Už jsem si odvezl asi deset, každý týden nutím Jardu (Rovňana – pozn. red.), aby mi dělal nové,“ směje se.

V sobotu čeká opavské fotbalisty velké slezské derby s Baníkem. Holohlavý útočník sledoval jeho zápas s Ústím osobně. „Byl jsem tady tři roky, s kluky mám dobrý vztah. Jel jsem se na ně podívat a fandit jim. Bohužel jim to tam nevyšlo, ale nehráli špatně,“ všiml si Tomáš Smola.

Do opavské sestavy se po jednozápasové pauze vrátil stoper Jan Žídek, což mužstvu prospělo. Defenziva pracovala velmi dobře. „Snažím se na kluky zezadu mluvit a nějakým způsobem je naladit. Vyšlo to a všichni jsme spokojeni,“ hlásí Žídek.

Jeho návrat tak byl úspěšný. „Super! Takhle jsem si to představoval. Chtěli jsme tři body a máme je. První poločas byl oťukávací, ale do jeho konce jsme byli lepší. Na začátku druhé půle jsme dali gól, a pak jsme hráli v klidu zezadu a máme tři body,“ pokračuje pilíř opavské obrany.

Opavu podporovalo na severu Čech zhruba třicet fanoušků. „Jsou suproví. Moc jim děkuji, že nás podpořili. Byli slyšet. Tuto výhru věnujeme jim,“ uzavírá Jan Žídek.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
Dnes v 19:00
AC Sparta Praha
Slezský FC Opava