oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 8.8., příp.
Fotbal Třinec 
od 11:00
 SFC Opava
Preview: SFC Opava - Pardubice

Opava chce tři body, do cesty se jí postaví Pardubice

14.05.2016, autor Redakce
O P A V A - Předposledním domácím soupeřem Opavy v letošní sezoně budou Pardubice. Východočeši momentálně okupují v tabulce Fotbalové národní ligy sedmou příčku. Ve svém posledním domácím vystoupení klub z města perníku překvapivě prohrál s Vyšehradem 0:1. Utkání v Městských sadech startuje v sobotu 14. května v 18 hodin.

Naposledy se spolu oba týmy utkaly jednatřicátého října v Pardubicích. Tehdy se ze tří bodů radovali domácí, když vyhráli 2:1. Pro Slezany šlo o nešťastný zápas. Domácí poslal do vedení Kim, když srovnal Honza Žídek, vypadalo to, že si odvezeme bod. Bohužel přišla 75. minuta a v ní rozradostnil celý stadion Fousek.

Když se podíváme na poslední dvě utkání jara, v nich prožívají oba týmy rozdílné osudy. Opava porazila Táborsko 2:1 a remizovala 0:0 ve Varnsdorfu. Pardubičtí nebodovali, prohráli ve Vlašimi 1:2, a pak nečekaně ztratili doma s Vyšehradem.

„Je to stále o tom, co nás trápí už několik zápasů. Neproměníme šance, které máme k dispozici, nebo nevyřešíme dobře předfinální fázi. Naopak když se podívám na naše zápasy s Vyšehradem, oni měli dvě šance a dali dva góly. Tedy pokud nepočítám závěr zápasu, kdy už hrajeme vabank. Ale bylo to hlavně o nás, jak my to zvládneme. V útočné fázi jsme selhali,“ řekl pro pardubický Deník obránce Východočechů Vojtěch Kakrda. A aby toho nebylo málo, už ve čtvrté minutě se Pardubickým zranil kapitán Jan Jeřábek.

A jak vypadá současný kádr Pardubic? V brance má pevnou pozici Luděk Frydrych. Hráč, který byl součástí organizací například v Hradci Králové nebo Jablonce. V obraně nalezneme Vojtěcha Kakrdu, jenž je s Pardubicemi spojen dlouhá léta. Šestou sezonu kroutí v klubu David Přibyl, bývalý hráč Hradce Králové, mladší generaci zastupuje Petr Zavadil.

Velkou zkušenost pro Východočechy znamená Jan Jeřábek, který je klubu věrný už deset let, nosí kapitánskou pásku, bohužel proti Vyšehradu se zranil. Do kategorie odchovanců spadá také Jan Řezníček nebo Adam Fousek, ten má za sebou už hostování v Mladé Boleslavi.

Jedním ze tří zahraničních hráčů na soupisce je korejský záložník Daewon Kim, který přišel z německého FC Blau-Weiss Freisdorf. Dalším cizincem je čtyřiadvacetiletý Joel Ngandu Kayamba, trojici uzavírá Sidy Niang. Nebezpečný směrem dopředu dokáže být i Martin Petráň. Opavu každopádně nečeká lehká práce.

Úvodní výkop zápasu je na programu v sobotu 14. května v 18 hodin. Pokud budete v Městských sadech chybět, můžete duel sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu na webu Onlajny.com.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies