oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 16.10., 11.kolo
Příbram 
15:30
 SFC Opava

Opava vyzve dravé mládí z Olomouce, hraje se už v 16 hodin

06.11.2015, autor Redakce
O P A V A - Předposlední domácí zápas podzimu je tady. Opavu čeká v sobotu 7. listopadu od 16 hodin béčko olomoucké Sigmy. Na první pohled se může zdát, že výběr trenéra Jana Baránka přivítá soupeře, který by neměl dělat velké problémy. Jenomže opak je pravdou.

Mladí Hanáci se zprvu ve druhé lize rozkoukávali, pak ale chytli dech a jasně ukázali, že ve Fotbalové národní lize nebudou pouze do počtu.

Tým vedený zkušeným fotbalovým odborníkem Augustýnem Chromým zatím okupuje devátou příčku, na Opavu ztrácí mladí Hanáci jeden bod. Během podzimu odehrála Olomouc několik dobrých zápasů, dokázala například vyhrát v Českých Budějovicích, nejcennější bylo ale bezesporu domácí vítězství nad favorizovanou Karvinou. Poslední vystoupení ale Sigmě nevyšlo. Na domácím trávníku podlehla Sokolovu 1:2.

„Myslím, že rozhodla první branka. Tu jsme soupeři doslova darovali. A proti takto silnému soupeři jsme mu nahráli nejen na ten gól, ale také i na styl hry. Pak mohli hrát zkušeně v bloku, organizovaně. A to se potom těžko překonává. Pokud bychom drželi nerozhodný stav déle nebo dali branku, tak by musel hrát samozřejmě soupeř jinak. Až za stavu nula dva, po šedesáté minutě, když jsme měli nahoru, začali jsme konečně hrát svůj fotbal. Z toho pak byly ty nebezpečné situace, penalta. Soupeř potvrdil to, co jsme očekávali, ukázal velkou sílu,“ zhodnotil poslední vystoupení Olomouce trenér Augustin Chromý.

Sestava rezervního týmu je tvořena převážně z mladých odchovanců, i když v některých duelech se kouč Chromý může opřít o hráče prvního týmu, jako například na bývalého slovenského reprezentanta Juraje Halenára nebo jeho dvaadvacetiletého krajana Tomáše Malce, který má za sebou i působení v norském klubu Rosenborg Trondheim.

Za rezervu nastupují také fotbalisté, kteří v minulosti oblékali opavský dres. Jedná se o brankáře Martina Blahu, záložníky Petra Ševčíka a Jakuba Habustu. „Čeká nás houževnatý soupeř, který bude hodně běhavý. Hrajeme ale doma a tyto zápasy musíme bezpodmínečně vyhrávat,“ řekl opavský brankář Petr Vašek.

Utkání startuje v sobotu 7. listopadu od 16 hodin a jeho průběh můžete sledovat také na webu Onlajny.com.

Zároveň upozorňujeme, že při sobotním utkání budou uzavřeny sektory H2 a H3. Díky za pochopení.

Hrajeme o tři soudky piva

  • Jak už se stalo tradicí, každý zápasový zpravodaj „Žlutomodrá Opava“ je slosovatelný. Partnerem sobotního duelu s béčkem olomoucké Sigmy je společnost Panský Mlýn z Kylešovic, která do soutěže věnovala tři třicetilitrové soudky piva z vlastního pivovaru. Tři vylosovaní šťastlivci se tak mohou těšit na zajímavé ceny.


Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 15:30 |
1.FK Příbram
Slezský FC Opava