oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 7.8., 3.kolo
SFC Opava 
17:00
 Vyškov

Opava začne v Žilině, nastoupí Stáňa s Manziou

12.01.2019, autor Redakce
Opava – Fotbalisty Slezského FC Opava čeká v sobotu první přípravný zápas. Svěřenci trenéra Ivana Kopeckého se představí na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže MŠK Žilina. V sestavě Slezanů se objeví i nové tváře Bidje Manzia s Bronislavem Stáňou.

Slezané nejedou na Slovensko v kompletním složení. „Honza Schaffartzik je po operaci, problémy s krční páteří má Tomáš Jursa, u obou to vypadá na delší výpadek,“ řekl trenér Opavy Ivan Kopecký.

Chybět budou dále Dominik Simerský, Jaroslav Svozil a Tomáš Smola. „U nich o nic vážnějšího nejde. Na tento zápas dostanou klid,“ dodal kouč SFC. Do zápasu nastoupí i hráči z béčka a také dorostenec Ščudla.

V plánu byl původně dvojzápas. „Nakonec jsme se domluvili na jednom utkání. Ani Žilina nemá všechny hráče,“ poznamenal Kopecký. Slovenskému celku bude chybět pět hráčů, kteří jsou na kempu reprezentace do jednadvaceti let. „Jdeme do zápasu z plné zátěže, ale to je v této fázi normální. Příprava zatím probíhá podle plánu,“ doplnil Kopecký.

Sobotní utkání v Žilině má výkop v 11 hodin.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies