oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 23.7., Nad
SFC Opava 
od 18:00
 Olomouc
Rozhovor – Bojan Dordič

Opavě dal gól, teď se v ní rve o místo: Snad se fanoušci nebudou zlobit

09.01.2020, autor Redakce
Véska – Rychlost, síla v osobních soubojích jeden na jednoho a tah na branku. Tyto atributy zdobí Bojana Dordiče. Pětadvacetiletý fotbalista, který naposledy působil v Liberci, se ke Slezskému FC připojil hned zkraje kondičního soustředění ve Vésce nedaleko Olomouce.

„O zájmu Opavy jsem se dozvěděl zhruba před týdnem. Ozval se mi pan Grussmann a tak nějak jsme probírali, co by bylo pro obě strany nejlepší. Domluvili jsme se, že se sejdeme tady a uvidíme,“ říká ke svému příchodu bosenský fotbalista.

Ten v Hotelu S-PORT Véska vyfasoval coby spolubydlícího brankáře Viléma Fendricha, který dříve stejně jako Dordič působil na severu Čech. „Vildu samozřejmě znám, ale osobně jsme se dosud nepotkali. Zatím jsme prohodili jen pár slov,“ usmívá se.

Hráči se během kondičního pobytu s balonem moc nepomazlí. „Ale to k tomu patří. Čeká nás to každý rok, musíme si tím projít,“ nedělá si těžkou hlavu Dordič.

V dresu Liberce sehrál všehovšudy čtyři ligové zápasy, a to ještě coby střídající hráč. Ve Slezském FC by mohl svou prvoligovou minutáž rozšířit. „V Liberci to bylo hodně těžké. Jsou tam kvalitní hráči, ale to i zde. Rozhodl jsem se tady jít a poprat se o místo. Uvidíme, jaká bude šance,“ pokračuje borec, který do Česka nakoukl v pražském Meteoru.

„Mám vcelku zajímavý příběh – do šestnácti let jsem fotbal vůbec nehrál. Pak jsem začal úplně náhodou s kamarády. Ve dvaceti jsem dostal pozvánku do Česka, jestli bych přišel zkusit hrát. Neměl jsem co ztratit, takže jsem se rozhodl přijít. Zkusil jsem to a dobře to dopadlo,“ prozrazuje.

„Začal jsem v klubu Meteor Praha. Byl jsem tam na přípravě a dával jsem docela dost gólů. Přišel se na mě podívat majitel Varnsdorfu. Za poločas jsem dal gól, na další jsem nahrál, takže jsme se hned domluvili,“ usmívá se ofenzivně laděný fotbalista, který si o pozornost řekl během tří let v druholigovém Varnsdorfu. „Varnsdorf byl v podstatě můj první klub v Česku. Dostal jsem šanci se ukázat. Vždy ho budu mít v srdci a budu na něj rád vzpomínat,“ přiznává.

Vybaví si vzájemné zápasy s Opavou? „V Opavě se vždy hrálo skvěle hlavně kvůli neuvěřitelným fanouškům, je to krása. Dokonce si pamatuji, že jsme doma Opavu porazili 1:0 a dal jsem gól. Doufám, že se opavští fanoušci nebudou moc zlobit,“ dodává s úsměvem.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies