oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.4., 27.kolo
SFC Opava 
od  
 Bohemians 1905
SFC Opava U10

Opavská desítka brala zlato v Bílovci

11.03.2020, autor Redakce
Opava – Fotbalový výběr desítky Slezského FC Opava se zúčastnil halového turnaje v Bílovci. Malí Opaváci vedeni trenérem Martinem Šafránem si vedli více než dobře. Domů si přivezli zlaté medaile.

„Prvním naším soupeřem byla Poruba, se kterou se často utkáváme v trianglech. Znovu byl k vidění velmi kvalitní a vyrovnaný zápas. V závěru soupeř dokonce trefil tyč. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce a měli jsme první důležité vítězství,“ začíná s ohlédnutím za bíloveckou akci trenér Martin Šafrán.

„Dále jsme hráli se Studénkou, pořádajícím Bílovcem a Valašským Meziříčím, kde jsme byli hladovější po vítězství, a také se nám velice dařila nejen hra jeden na jednoho i kombinační přechod do útočné fáze s následným zakončením,“ pokračuje trenér v hodnocení.

„V posledním utkání jsme narazili na Třinec, se kterým jsme bojovným výkonem v závěru sahali i po vítězství, ale nakonec jsme remizovali. Byla to naše jediná ztráta. Co mě však těší mnohem více, je předvedený výkon, který kluci po celou dobu turnaje předváděli a zaslouženě tak turnaj vyhráli,“ podotýká Martin Šafrán.

„Jsem rád, jakým způsobem k turnaji po celou dobu kluci přistupovali. Od začátku plnili přesně to, na čem celou tu dobu na trénincích usilovně pracujeme. Nebáli se chodit jeden na jednoho, mluvili na sebe, pomáhali si odskakováním a často se dostávali do střelby. Je pro nás skvělé vidět, že se v určitých věcech posouváme stále dál a především je umíme uplatnit také v zápasech. Turnaj nám však ukázal nedostatky, na kterých budeme muset v následujících trénincích pracovat,“ doplňuje závěrem.

Opavský kouč ocenil i přínos rodičů, kteří své ratolesti v každém zápase neúnavně povzbuzovali.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies