oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 18.8., 5.kolo
Mladá Boleslav 
od 17:00
 SFC Opava
Turnaje přípravky U11

Opavská jedenáctka má za sebou dva turnaje

08.09.2015, autor Redakce
O P A V A - Poměrně náročných bylo posledních několik dní pro svěřence trenérů Petra Kubaláka, Davida Mikuly a Lumíra Sedláčka, kteří mají na starosti kategorii U-11. Nejprve na kravařském turnaji Višegrad Cup obsadil modrý tým 13. a žlutý 20. místo. EON Cup 2015 hraný v Roudném u Českých Budějovic pak pro naši jedenáctku vyústil v 16. příčku.

Před velmi kvalitně obsazeném Višegrad Cupem, na němž se mužstva Slezského FC utkala například s pražskou Spartou, Slovanem Bratislava, Legií Varšava, Admirou Vídeň či MTK Budapešť, se v kravařské Buly Aréně uskutečnilo soustředění. Kluci měli možnost nejenom kvalitně trénovat, ale mohli regenerovat v místním aquaparku a zúčastnit se například fotbalové olympiády dovedností anebo kvízu zaměřeného jak jinak než na fotbal.

V průběhu tohoto soustředění pomáhali také hráči z áčka – Tomáš Mrázek s Honzou Schaffartzikem. Stali se tak neoficiálními patrony kategorie U-11. Na turnaji v Kravařích, jenž proběhl pod hlavičkou pořádajícího SK Sipa Sport, vybojovalo modré opavské mužstvo třináctou příčku a žluté dvacátou.

Jestliže kravařský turnaj se mohl pyšnit velmi vysokou kvalitou, pak vězte, že ani v Roudném tomu nebylo jinak. Na jih Čech dorazilo celkově 40 mužstev, která byla rozdělena do dvou dvacetičlenných skupin. Naši mladíci obstáli, když porazili AS Monaco, Fastav Zlín či Slovácko.

„Klukům tyto zápasy naznačily, že ofenzivní hra, kterou se snažíme praktikovat, se ukazuje být tou správnou cestou. Osmé místo ve skupině a prohraný souboj s Hradcem Králové v poměru 6:8 o konečnou 15. příčku není až tak podstatný,“ komentoval jeden z členů trenérského triumvirátu opavské jedenáctky Petr Kubalák a vzápětí dodal:

„Důležité pro nás trenéry bylo zjištění, že v individuálních činnostech či technických dovednostech se můžeme rovnat těm nejlepším. Spousta vstřelených branek a pěkných akcí v klucích zanechalo pozitivní dojem, což je to nejdůležitější.“

Na obou turnajích SFC Opava reprezentovali: Matyáš Drastík, Martin Grulich, Matyáš Kadlec, Albert Vlašánek, Adam Sedláček, Filip Kokeš, Tomáš Nováček, Andre Bek, Robin Matýsek, Jan Ulrich, Roman Marek, Patrik Wehowský, Lukáš Buršík, Matyáš Piernik, Adam Cileček, Richard Kovárník, Daniel Sukdol, Pavel Šrek, Martin Blažej, Saša Rychlý, Lukáš Lazecký, Radek Ligač, Lukáš Vyležík. Trenéři: Petr Kubalák, David Mikula a Lumír Sedláček.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies