oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 31.10., 9.kolo
Slovácko 
Odloženo 
 SFC Opava
SFC Opava U 11

Opavská jedenáctka se ve velké konkurenci neztratila

13.06.2019, autor Redakce
Opava – Ve velké konkurenci se neztratili. Fotbalisté opavské jedenáctky ročníku narození 2008 se představili na turnaji v Přerově. Slezané se rvali v konkurenci dvaatřiceti týmů, mezi kterými nechyběla třeba ani Sparta. Svěřenci trenéra Marcela Klajmona obsadili jedenáctou pozici.

Týmy byly rozděleny do čtyř skupin. Opava si nevedla špatně. Získala šestnáct bodů a do finálové části postoupila z druhého místa, když jedinými ztrátami byly úvodní prohra s nedávným vítězem školního poháru McDonald´s Cup mužstvem Šumperku a následující remíza s pozdějším vítězem skupiny Sigmou Olomouc.

Ve finálové části turnaje Opaváci bohužel po úvodních prohrách obsadili celkové jedenácté místo. „Pomalu končíme věkově přípravkové období, a tím i přípravkový fotbal. A musím již říci, že některé věci, akce či zakončení začínají být ve velké kvalitě, a to i hlavně pro oko diváka,“ pochvaloval si trenér Marcel Klajmon.

„Kluci ale samozřejmě k spoustě řešení a zejména návyků ještě potřebují moře času, tak aby si občas tyto věci zjistili i sami, kdy jim ideální učební čas právě začíná či již probíhá. Jinak musím uznat, že šlo o moc fajn a dobře zorganizovaný turnaj bez žádných větších prostojů. Kluci si opravdu užívali nejen hru, ale i chvíle mezi zápasy,“ zakončil Klajmon své tradiční hodnocení.

Výsledky opavského výběru:

SFC Opava – Šumperk 0:1
SFC Opava – FC Baník Ostrava 0:2
SFC Opava – Sigma Olomouc 1:1
SFC Opava – Fastav Zlín 0:2
SFC Opava – Žižkov 4:0
SFC Opava – Prostějov 1:0
SFC Opava – Kroměříž 4:0
SFC Opava – Žiar nad Hronom 1:0
SFC Opava – Hranice 3:1
SFC Opava – Sigma Olomouc 0:0, po penaltách 3:4
SFC Opava – SK Zlín 2:0
SFC Opava – Prostějov 2:2, po penaltách 3:2
SFC Opava – Přerov 5:0

Slezský FC Opava reprezentovali (v závorce počet vstřelených branek):
Matěj Balint (1), Jakub Dobiáš (1), Marek Dočkal (6), Daniel Faldýn (4), Václav Holuša, Frederik Kutty, Jiří Lazar (3), Šimon Mac, Matěj Matýsek, Mikuláš Poláček, Matouš Polák (1), Václav Slanina (1), Jakub Stareček (6), Jonáš Vincker. Trenéři: Marcel Klajmon, Petr Hrdlička.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies