oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.7., Nad
SFC Opava 
od  
 Olomouc
OBR - CUP 2014

Opavský potěr ročníku 2004 bral na svém turnaji bronz

02.04.2014, autor Redakce
B R U N T Á L, O P A V A – V neděli se uskutečnil poslední z halových turnajů, tentokrát s mezinárodním zastoupením, pořádaným SFC Opava ročníku 2004 mimořádně na bruntálské půdě. Turnaje se zúčastnilo osm mužstev a opavští prcci získali bronz.

Hrálo se systémem každý s každým a Opava v prvním utkání porazila bruntálský Slavoj v poměru 3:0, v dalším zápase Slezský FC udolal Krnov 3:2, ale pak přišla na řadu bezbranková remíza s polským výběrem Football Academy.pl a těsná prohra s ostravským Baníkem 0:1.

Závěr turnaje ale opavští borci zvládli. Hlučín porazili výsledkem 5:2, Slavii Opava nasázeli desítku (10:0) a v posledním duelu si hladce poradili s Juventusem Bruntál rozdílem třídy 4:1.

Slezský FC navíc získal ještě jedno individuální ocenění. Cenu pro nejlepšího střelce si odvezl Jakub Grulich, který nastřílel dvanáct branek.

„Kluci ze Slezského FC Opava si po celou dobu turnaje vedli velmi dobře, předváděli kvalitní výkony, avšak v důležitých utkáních chybělo štěstí v zakončeních. Šancí byla spousta, ale bohužel nekončily v bráně soupeře. Hráči měli nasazení, schopnost spolupráce i bojovnost,“ řekl jeden z trenérů opavských benjamínků Martin Kavan.

„Velmi napínavé bylo poslední utkání se Slavií Opava, kde kluci věděli, že pokud vstřelí dostatek branek, mohou brát stříbrné medaile. I když v tomto utkání excelovali a zvítězili jasně 10:0, nestačilo to na polský tým Football Academy.pl, který se stejným počtem bodů, ale se skóre o gól lepším než Opava, bral stříbrné medaile,“ dodal Kavan.

Zápasy SFC Opava

  • SFC Opava – FC Slavoj Bruntál 3:0 (Branky Opavy: Poštulka, Vala 2)
  • SFC Opava – FK Krnov 3:2 (Grulich 2, Krömer)
  • SFC Opava – Football Academy.pl 0:0
  • SFC Opava – FC Baník Ostrava 0:1
  • SFC Opava – FC Hlučín 5:2 (Grulich, Krömer, Kavan, Baďura, Vala)
  • SFC Opava – FK Slavia Opava 10:0 (Krömer, Vala 2, Grulich 7)
  • SFC Opava – Juventus Bruntál 4:1 (Petzuch, Vala, Grulich 2)

Konečné pořadí

  1. FC Baník Ostrava
  2. Fotball Academy.pl
  3. Slezský FC Opava

Slezský FC na turnaji reprezentovali: Adam Baďura, Jakub Grulich, Adam Kavan, Matyáš Poštulka, Vojtěch Petzuch, Filip Vala, Jeroným Vltavský, Matěj Krömer, Samuel Lavrovič, trenéři Roman Štůrala, Martin Kavan.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies