oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 12.7., Nad
Teplice 
od 15:00
 SFC Opava
Opavské naděje čtvrté v Brně

Opavští benjamínci ročníku 2004 čtvrtí na turnaji v Brně

25.06.2014, autor Redakce
O P A V A – Posledním turnajem letošní sezóny pro výběr Slezského FC ročníku 2004 bylo třídenní klání pořádané Spartou Brno pod záštitou Petra Švancary. Mezinárodního turnaje se zúčastnilo dvaadvacet mužstev, Opavští mezi nimi solidně obstáli a brali výborné čtvrté místo.

V základní skupině skončil Slezský FC na čtvrtém postupovém místě a čekal jej rozhodující zápas s domácím týmem Sparty Brna o postup mezi nejlepší čtyři týmy turnaje.

Zápas byl velmi vyrovnaný a napínavý, když se kluci nejprve dostali do vedení, ale v zápětí dostali rychlý gól a zápas byl opět na začátku. Poté se z rohového kopu podařilo domácímu týmu zvýšit na 2:1, ale Opava se nevzdávala a bojovala dál.

Svou urputností a chutí vyhrát, se jim nakonec podařilo zápas vyrovnat v základní hrací době a rozhodnout musely penalty. Kluci ze Slezského FC zvládli penalty s přehledem, když Kavan i Vala penalty proměnili, naopak Brňané neproměnili ani jednu, a tudíž se třetí již kopat nemusely. Opava si tak vybojovala možnost hrát finále.

Cesta do finále, ale nebyla vůbec jednoduchá. Na Opavu čekala Fotbalová akademie z Bratislavy, která sice nepředváděla pohledný fotbal, ale měla štěstí a vstřelila branky. Utkání nakonec skončilo 1:3 a do finále postupovali kluci ze Slovenska.

Stejně jako loni dostali Slezané možnost bojovat o třetí místo. Po prvním inkasovaném gólu však kluci nenašli dostatek sil na to, aby utkání otočili, a i když šance měli, nedokázali je proměnit.

Opavští zástupci tak obsadili krásné čtvrté místo. V rámci ČR dokonce první, protože na prvních třech pozicích skončily týmy ze Slovenska a Polska.

Nejužitečnějším hráčem opavského týmu se stal brankář Jeroným Vltavský.

„Organizace turnaje i celkový průběh probíhal v naprosté pohodě. Rodiče kluky povzbuzovali za každé situace a kluci šli do každého utkání s nasazením a bojovností,“ řekli se trenéři Štůrala s Kavanem.

Zápasy SFC Opava

  • SFC Opava – Sokol Rovensko 1:3
  • SFC Opava – Lokomotiva Trnava 3:2
  • SFC Opava – FK Pardubice 2:1
  • SFC Opava – Orbita Bukowsko 1:0
  • SFC Opava – Baník 1:3
  • SFC Opava – Inter Bratislava 3:2
  • SFC Opava – Svratko Brno 1:3
  • SFC Opava – FŠ Třebíč 2:0
  • SFC Opava – Sparta Brno 3:1
  • SFC Opava – Slask Wroclaw 2:2

Slezský FC reprezentovali: Adam Baďura, Jakub Grulich, Filip Chládek, Petr Katschmarz, Adam Kavan, Matěj Krömer, Sebastian Pejša, Vojtěch Petzuch, Matyáš Poštulka, Filip Vala, Tadeáš Věntus, Jeroným Vltavský, Nikolas Zavadil. Trenéři: Roman Štůrala, Martin Kavan.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies