oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 27.9., 5.kolo
Jablonec 
od 15:30
 SFC Opava
Preview: Zlín B - SFC Opava

Opavští fotbalisté jedou do Zlína. Přivezou po dvou ztrátách výhru?

26.04.2014, autor Redakce
O P A V A - Fotbalisté Slezského FC míří do Zlína, kde je v neděli 27. dubna 2014 od 10:30 čeká zápas s rezervou druholigového Fastavu. Opavský trenér Jan Baránek řeší trable se sestavou. Hned několik hráčů totiž nemůže z různých důvodů nastoupit. Přesto bude Opava favoritem zápasu. Dokážou se Slezané semknout a získat důležité body?

Rozjetá opavská mašina se po výborném vstupu do jarní části trochu zadrhla. Nejprve prohrála v Kroměříži a před týdnem doma pouze remizovala s HFK Olomouc. I díky zaváháním svých konkurentů však stále vévodí MSFL. Nyní už by to chtělo výhru.

Zlínské béčko okupuje v tabulce třetí ligy 13. příčku a bojuje o záchranu. Každý zápas proti rezervním celkům je tak trochu nevyzpytatelný. A-mužstvo klubu z Baťova města hraje v sobotu s Karvinou, takže se dá předpokládat, že někteří členové áčka v nedělní dopoledne doplní sestavu juniorky. Asistentem trenéra Jana Somberga a vedoucím týmu je mimochodem Jan Jelínek, bývalý obránce Slezského FC.

Porovnání soupeřů v letošní sezoně MSFL
FASTAV Zlín B Slezský FC Opava
Zlín B 13. pozice v tabulce 1. SFC Opava
22 získané body 40
5 – 7 – 9 výhry – remízy – prohry 11 – 7 – 3
26:34 skóre 36:19

Slezský FC ve Zlíně s největší pravděpodobností nastoupí v hodně okleštěné sestavě. Obránce Luboš Horka má stop kvůli červené kartě z minulého kola, Radka Němce vyřadila z tréninkového procesu střevní chřipka a trio opor – Jan Schaffartzik, Petr Nekuda a Tomáš Mrázek – má problémy se zády.

„Těžko říct, jak sestavu poskládáme. Uvidíme, jak se to vyvine,“ řekl před pátečním tréninkem opavský stratég Jan Baránek.

V případě zlínské rezervy by se zdánlivě mohlo jednat o podobného soupeře jako Kroměříž.

„Pro nás jsou všichni soupeři stejní. Všude jezdíme vyhrát, i když to mnohdy není jednoduché. Zlín je pověstný výbornou mládeží a v béčku má mladé kluky, kteří se chtějí ukázat, a vybojovat si místo v kádru druholigového áčka,“ uvedl Baránek.

„Předpokládám, že nás čeká agresivní a dobře organizované mužstvo. Myslím si, že béčko Zlína bude těžší soupeř než Kroměříž,“ dodal trenér Slezského FC.

Pro zlínskou juniorku bude zápas proti Opavě velkým svátkem.

„V první lize taky žádný trenér nemusí hráče motivovat proti Spartě. Každý se na ni těší. Na této úrovni platí to samé zase o Opavě. Jestli se vyplní očekávání a z Opavy přijedou na dvě stovky fanoušků, bude to pro naše mladé kluky hodně divoké a je možné, že někteří z nich budou mít trochu roztřepaná kolena. Já bych to však převrátil do pozitivna, protože kde lépe si zahrát, než na stadionu, kam někdo přijde a kde někdo povzbuzuje,“ řekl pro klubový web Fastavu kouč zlínské rezervy Jan Somberg.

Zápas na zlínské Letné startuje v neděli 27. dubna 2014 od 10:30. Věříme, že opět vyrazíte podpořit opavské fotbalisty v cestě za návratem do Fotbalové národní ligy.

Pokud budete v Baťově městě chybět, můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím informací o důležitých událostech na serveru Onlajny.com.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies