oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 7.8., 3.kolo
SFC Opava 
17:00
 Vyškov

Opavu musíme zachránit, velí Železník. Budou mu chybět fanoušci

21.05.2020, autor Redakce
Opava – Přípravy jsou u konce a za necelý týden už se jde znovu do ostré akce. Opětovný rozjezd FORTUNA:LIGY je za dveřmi. Jak je na něj Opava připravena? To v rozhovoru naznačuje útočník Lukáš Železník.

Lukáši, máte za sebou generálku s Baníkem, která vám vyšla solidně. Jaký to byl zápas z vašeho pohledu?
Dodržovali jsme pokyny, které jsme si před zápasem řekli. Díky tomu jsme Baník nepustili do žádných vyložených šancí, tedy až na ten gól a jednu hlavičku předtím. Jinak jsme odehráli slušný zápas. Máme na čem stavět. Předchozí utkání byla taková, že na nás šla vidět dlouhá pauza. Teď s Baníkem už bylo vidět, že si to sedá.

Předtím než Baník srovnal, jste měl velkou příležitost zvýšit na 2:0. Řešil byste šanci jinak?
Už nevím, kdo dával míč pod sebe. Za mě ještě zabíhal Schaffa (Jan Schaffartzik – pozn. red.) a je pravda, že si řval, ať mu to pustím, ale v prvním momentu jsem věděl, že si to budu přebírat. Sice jsem si to vzal patou, ale nakonec to vyšlo. Pak jsem měl zachovat víc klidu na balonu a podívat se, kde stojí gólman a dát to kolem něj. Chtěl jsem to vyřešit co nejrychleji, ale ve finále jsem to udělal zbrkle. Mrzí mě to, ale důležité bude, abych tyto šance proměňoval v lize.

Neprohráli jste ani jedno ze tří přípravných utkání. Pomůže to psychice před restartem ligy?
Určitě jo. Kdybychom hráli tři zápasy a všechny bychom prohráli, asi by to trochu dolehlo na naše sebevědomí. První zápas jsem nehrál, ale ve druhém utkání jsme si zastříleli a bylo tam i pár pěkných akcí. Teď jsme odehráli slušně generálku proti silnému týmu, určitě nám to přidá na sebevědomí, ale zároveň si nesmíme myslet, že nám to najednou půjde. Musíme makat pořád na sto procent a jít si za cílem zachránit Opavu v lize.

V pondělí jste absolvovali PCR testování, kdy se vzorky odebíraly stěrem z nosní dutiny. Nebylo to nic příjemného co?
Už dopředu jsem věděl, co to budou za testy. Bavil jsem se s Lukynem Bartošákem ze Zlína, který na nich byl den předtím a říkal mi, ať se moc netěším. Když jsem pak viděl, jak kluci na testy přicházeli, a jak odcházeli, nebylo mi moc příjemně. (směje se) Nakonec jsme to ale přežili, i když první moment, kdy vám tyčinka zajede skoro až do oka, není vůbec příjemný. Musím říct, že mi trochu vyhrkly slzy, ale testování je potřeba. Je dobře, že naše testy dopadly negativně a můžeme se opět soustředit jen na fotbal.

Na opětovný start FORTUNA:LIGY se určitě těšíte, že?
Jasně, těší se celá kabina. Když to řeknu blbě, je to naše práce, a když nemůžeme hrát, je to na prd. Fotbal děláme celý život, takže se na zápasy těšíme. Akorát mě strašně moc mrzí, že na nich nebudou fanoušci, protože ti naši jsou fantastičtí. Už když jsme se dnes rozcvičovali, říkal jsem klukům, že zápasy budou co se týče atmosféry nic moc. Je to zvláštní, ale situace je taková a pro každého to bude stejné.

Zrovna pro Slezský FC to ale bude citelná ztráta…
Jak už jsem říkal v pár rozhovorech. Vždy, když jsem do Opavy přijížděl jako hostující hráč, těšil jsem se. Teď, když jsem nastoupil do prvních kol, která se odehrála, sám jsem si to potvrdil. Opavští fanoušci jsou fantastičtí. Pro nás je to samozřejmě obrovská ztráta, navíc ze šesti zápasů hrajeme čtyřikrát doma. Budeme se s tím muset nějak vypořádat.

Jste fyzicky připraveni zvládnout nabitý zápasový rytmus středa – neděle?
Chtělo by to nafukovací kádry, ale každý fotbalista se těší na to, že bude hrát jen zápasy. Přece jen tréninky nevynahradí ostrý zápas. Vždycky jsme si přáli hrávat anglické týdny, i když jsme to tady nikdy nehráli. Těším se, byť to bude fyzicky náročné, ale důležité bude, jak bude každý hráč regenerovat – mám na mysli věci kolem stravy, spánku a podobně. Každý se zařídí podle sebe. Věřím, že se nám budou vyhýbat zranění a budeme úspěšní.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies