oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.4., 27.kolo
SFC Opava 
od  
 Bohemians 1905
SFC Opava U8

Osmička vybojovala bronz v Olomouci

30.01.2020, autor Redakce
Opava – Naše osmička válčila na halovém turnaji v Olomouci a rozhodně si nevedla špatně. Slezané na podniku pořádaným místní Sigmou vybojovali vynikající bronzové medaile.

Během akce odehráli sedm zápasů. „Hned v tom prvním jsme narazili na Baník. Za soupeřem jsme zaostávali ve všech činnostech. Utkání nám ukázalo, v čem je třeba přidat a na co se zaměřit. Je to hlavně práce s míčem, první dotyk s míčem do pohybu, ale i rychlost a obratnost,“ řekl trenér David Chmel.

„V dalších dvou střetnutích se Sigmou jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, kdy jsme se o vítězství v obou zápasech tahali se soupeřem až do konce. Jednou jsme měli radost z vítězství my a v jednom utkání se radoval náš soupeř,“ pokračoval trenér. „V dalších čtyřech našich vystoupeních (Líšeň, Nový Jičín, Šumperk, Valašská FA) jsme soupeře jasně přehrávali, kluci si s chutí zastříleli a zaslouženě si domů odvezli pohár za třetí místo,“ zakončil trenér.

Nejlepším hráčem opavského týmu byl Kevin Kubín, který svou dravostí a chutí dát gól v každé situaci dělal soupeřům největší starosti a trenérům Elblovi a Hoblíkovi udělal svým výkonem velkou radost. Dalším hráčem, který se zlepšoval zápas od zápasu byl Matyáš Tomeček, jemuž zachutnalo kličkování a obcházel jednoho soupeře za druhým.

SFC na turnaji reprezentovali: Kubín (5 branek), Vajda (2), Chmel (6), Daníšek (4), Tomeček (5), Haloda, Petlach (5), Stein (3), Kalus (1).

Osmička v přípravě

Výběr osmiletých kluků odehrál kromě turnaje v Olomouci také dva přípravné duely. Nejdříve přivítal v opavské hale celek Slavkova a následně se utkal s opavskou Slavií.

„Se Slavkovem to byl zápas plný krásných akcí zakončených brankami v soupeřově síti. Kluci měli velkou chuť zvítězit, nicméně míč nám často ještě vadí, a tak jej zbytečně ztrácíme. Makáme ale na tom, abychom se zlepšovali,“ komentoval první duel trenér David Chmel. „Soupeř ze Slavkova nás také velmi dobře prověřil a věříme, že si s tímto protivníkem zahrajeme častěji, stejně tak jako se střetáváme s opavskou Slavií,“ přeje si trenér SFC.

Následoval duel v tělocvičně ZŠ Edvarda Beneše proti opavské Slavii. „V tomto zápase nám byli slávisté vyrovnaným soupeřem v důrazu, míč nicméně více poslouchal nás, a pokud bychom v šancích před bránou soupeře zachovali větší klid, dali bychom branek daleko více. Velmi dobré utkání proti těmto soupeřům odehráli Tomeček, Stein a důrazný Maty Adamišin, který se zlepšuje zápas od zápasu,“ okomentoval druhé vystoupení David Chmel.

V těchto utkáních za SFC nastoupili: Adamišin (vstřelil 1 branku), Čavera (3), Daníšek, Gilík (3), Haloda (2), Chmel (5), Kalus, Kašpárek (8), Latoň (4), Nestroj (3), Petlach (2), Pospíšil (2), Tomeček (7), Vajda (6), Stein (10).
Trenéři: Elbl, Hoblík, Chmel.

Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies