oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 19.9., 4.kolo
SFC Opava 
od 16:30
 Dynamo ČB
Rozhovor – Pavel Zavadil

Ostudu jsme neudělali, ví Zavadil. Velí pomoci novému trenérovi

16.09.2018, autor Redakce
Opava – Na půdě úřadujícího českého šampiona neodehráli vůbec špatný zápas. Díky poctivému výkonu sahali opavští fotbalisté po bodu, jenže penalta v závěru jim sebrala naději. Vynikající práci odvedl ve středu pole Pavel Zavadil, který v první půli vytvořil zřejmě největší šanci Slezanů v utkání. Hlavičku Kuzmanoviće ale vytáhl Kozáčik na roh.

Pavle, jak hodnotíte duel v Plzni?
Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Přesně do puntíku jsme plnili to, na co jsme se připravovali. Plzeň byla na balonu, ale my jsme se výborně posouvali. Do defenzivy to bylo z naší strany výborné. Vytvořili jsme si dvě, tři příležitosti, ze kterých jsme mohli skórovat, ale nedali jsme gól. První půle byla z naší strany velmi dobrá. Ve druhém poločase jsme možná mohli být odvážnější, ale pracovali jsme velmi dobře. Škoda, že to rozhodl gól z penalty.

Věřil jste s přibývajícím časem, že ukopete remízu?
Když jsme se podíval na tabuli, kde byla 80. minuta, věřil jsem, že tady aspoň bod uhrajeme, ale musíme hrát až do konce.

Jaké pro vás bylo dlouhé čekání na verdikt rozhodčího, který se radil u videa?
Když k takové situaci dojde, můžete jen čekat. Trvalo to dlouho, ale ten okamžik, kdy rozhodčí ukáže na penaltu, je pro mužstvo velká rána. Fotbal zkrátka přináší pěkné chvíle, ale i horší.

Může vám dobrý výkon pomoci se zvednout?
Nemáme se za co stydět. Zápas jsme výborně odpracovali. Hráli jsme na půdě nejlepšího mužstva u nás a žádnou ostudu jsme tady neudělali. Už v předešlém zápase s Jabloncem jsme bránili jako mužstvo. Musíme víc makat na tom, abychom byli nebezpečnější. Plzeň sice držela míč, ale neohrožovala naši bránu. Taktiku jsme splnili do puntíku. Chyběla nám chvilka a mohli jsme si odsud něco odvézt.

Co do opavské kabiny přinesl nový kouč Ivan Kopecký?
Je tady teprve chvilku, ale každý trenér má něco svého. Jeho představy jsou trochu jiné. V týdnu jsme se ale vyloženě zaměřovali na tento zápas.

Překvapilo vás, že se Roman Skuhravý hned ocitl v pražské Dukle?
Bylo to překvapení pro všechny. Mančaft si druhý den, kdy věděl, že je Roman Skuhravý v Dukle, k tomu řekl svoje. Rychle jsme to hodili za hlavu. Za dva, tři dny to bylo v normálu.

Přece jen ale posílil vašeho přímého konkurenta v boji o záchranu…
Je to neobvyklé, ale my se spíš díváme dopředu. Musíme pomoci novému trenérovi. Má to těžší, protože do toho naskočil strašně rychle. Musíme začít co nejrychleji sbírat body, nejlépe hned doma s Teplicemi.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 16:30 |
Slezský FC Opava
SK Dynamo České Budějovice