oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 26.6., příp.
Púchov 
11:00
 SFC Opava

Pohár nabídne druhé kolo, Opava jede do Šumperka

09.08.2016, autor Redakce
Opava – První kolo MOL Cupu borci opavského áčka zvládli. Na hřišti Petřkovic to byl sice boj a nejtěsnější možné vítězství, postup do další fáze poháru se ovšem po gólu Tomáše Jursy nakonec přece jenom konal. Tentokrát se Slezané střetnou s papírově slabším soupeřem – divizním Šumperkem.

Loni se výjezd směr Šumperk konal hned v prvním kole, během středy si jízdu stejnou cestou Slezané zopakují. V minulé sezoně zvítězili ve městě na úpatí Jeseníků hladce 3:0 a také nyní se od nich čeká, že budou favoritem.

Šumperský celek do divize vstoupil během uplynulého víkendu na hřišti Valašského Meziříčí. Jediný gól utkání zaznamenal bývalý hráč Opavy Martin Sviták. Po prohře trenér Bohdan Hecl přiznal, že mužstvo nedisponuje dostatkem zkušeností, i když podle něj byl zápas veden tendenčně. Uvidíme, v jaké sestavě Šumperk vůbec nastoupí, protože ho v poslední době trápí zranění.

Podepsat se to mohlo právě v duelu proti Valachům. Do utkání vůbec nezasáhl brankář Martin Kreizl. Ten totiž ještě z pohárového klání s Mohelnicí léčil poraněné rameno. Mimo hru byl také Lukáš Horák a už ve druhé minutě se zranil útočník Petr Soukup. Na hřišti se to sice snažil rozběhat, ale dvaadvacátá minuta mu byla konečnou. Je tedy otázkou, zda tato trojice bude připravena ve středu proti opavskému výběru.

Ten vyjíždí do Šumperka se vztyčenou hlavou. Kromě vydařeného vstupu do MOL Cupu mu vyšel také úvodní velmi těžký zápas sezony Fotbalové národní ligy. V Olomouci sice remizoval 1:1, ale k vítězství měl i s ohledem na větší počet neproměněných gólových příležitostí blíže.

„V Šumperku chceme zvítězit. Rozhodně to nebereme jako zápas, ve kterém bychom chtěli hrát na půl plynu. To nepřichází v úvahu. Přistoupíme k tomu, jako bychom se střetli s jakýmkoliv jiným. Naším cílem je zvítězit a zajistit si pro další kolo atraktivního soupeře,“ říká opavský záložník Jan Schaffartzik, jehož trenér Roman Skuhravý začal stavět na post defenzivního záložníka, kde se mu zatím skvěle daří.

„Rozhodně chceme postoupit dál. Nenecháme to jen tak. Hodně jsme trénovali, takže kondičku máme. Na únavu se vymlouvat nemůžeme,“ připojuje krajní záložník Petr Zapalač.

Utkání na šumperské půdě startuje ve středu 10. srpna od 17 hodin a pokud se nevydáte opavské fotbalisty podpořit osobně, můžete průběh utkání sledovat díky textovému on-line přenosu na serveru Onlajny.com.

Sestava Šumperka proti Valašskému Meziříčí: Šafář – Kotzmann, Z. Horák, Jindra, Rýznar – Nimrichtr, Demeter (85. Jurásek) – Muzikant, Rozsíval (71. Strnad), Podhorný – Soukup (22. Dostál). Trenér: Bohdan Hecl.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies