oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 11.4., 28.kolo
SFC Opava 
od  
 Slovácko
Preview: Hlučín - SFC Opava

Pohárové derby v Hlučíně se blíží, Slezský FC chce postup

20.08.2013, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
O P A V A - Opavské fotbalisty čeká perný anglický týden. Kromě nedělního soutěžního utkání v Břeclavi, je už ve středu 21. srpna od 17 hodin čeká v rámci 2. kola Poháru České pošty derby v nedalekém Hlučíně. Na půdě sousedního rivala by Slezský FC rád zvítězil a zajistil si postup do další fáze poháru.

V případě postupu by pak žluto-modrá eskadra narazila v dalším kole s největší pravděpodobností na prvoligovou Mladou Boleslav.

„Bude to těžký zápas. Hlučín hraje ve stejné soutěži, navíc doma. Nečekám nic lehkého. Na druhou stranu nikam nejedeme prohrát a chceme postoupit,“ řekl opavský trenér Jan Baránek.

„Jde o prestižní utkání, je to místní derby, takže hráči mají o motivaci postaráno,“ dodal kouč Slezského FC, kterému bude scházet kvarteto zraněných fotbalistů. Nenastoupí Hrabina, Pomp, Neubert ani Horka.

„Zápas beru jako speciální. Půlroku jsem tam hrál, takže tam mám plno kamarádů jak z řad hráčů, tak z jiného soudku (úsměv). Navíc je to derby – pro diváky i samotné hráče jistě zajímavý zápas. My chceme postoupit a přilákat do Opavy zvučného soupeře,“ dodal středopolař Tomáš Binar.

Kromě něj v Hlučíně působil také brankář David Hampel a ještě na jaře oblékali hlučínský dres univerzál Jan Schaffartzik se záložníkem Martinem Skřehotem, pro které půjde jistě o pikantní duel.

Zapomenout nemůžeme ani na asistenta trenéra Lubomíra Hrabinu, jenž nedávno vedl hlučínskou devatenáctku a trenéra gólmanů Michala Kosmála. Ten v Hlučíně dlouhou dobu chytal.

Hlučínský výběr patří k předním celkům MSFL a jeho nejvýraznější postavou je útočník Martin Hanus. Fotbalový veterán, který si vyzkoušel angažmá na Maltě, patří k obávaným kanonýrům. V loňské sezoně nastřílel rovných dvacet branek.

Obranu diriguje z pozice stopera zkušený Petr Bogdaň a po ruce má Jiřího Barcala s Robinem Štefkem. Na kraji zálohy figurují nebezpeční Žižka s Ondrušíkem a hlavně motorová myš Jan Mucha. Ve středu hřiště bojuje bratr Martina Hanuse a letní posila Hlučína František.

Věříme, že si nedalekého Hlučína najdete cestu a v hojném počtu přijedete podpořit opavské fotbalisty. V případě, že na zápas nedorazíte, můžete sledovat alespoň on-line přenos na webu Onlajny.com.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies