oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.10., 10.kolo
SFC Opava 
18:00
 Líšeň

Posila na brankářský post, Opavě se upsal Tomáš Digaňa

02.01.2021, autor Redakce | FOTO: Eliška Žídková, sfc.cz
Opava – Slezský FC zvyšuje konkurenci na brankářském postu. Ze slovenské Dubnice do Opavy míří mladý talentovaný gólman Tomáš Digaňa.

„V první řadě bych chtěl poděkovat vedení, že mi dalo možnost působit v českém prvoligovém klubu. Byli jsme v kontaktu delší dobu. Pro mě je to obrovský posun v kariéře. Jsou tady plně profesionální podmínky úrovni. Chci pomoci týmu a zabojovat i za fanoušky, kteří nemohou být na stadionu, abychom se udrželi ve FORTUNA:LIZE,“ říká Tomáš Digaňa.

Pro třiadvacetiletého brankáře, který je odchovancem Dubnice nad Váhom, jde o první angažmá mimo jeho mateřský klub. Ve Slezském FC zvýší konkurenční prostředí pro dosavadní gólmany A-mužstva Viléma Fendricha, Vojtěch Šroma, Kryštofa Lasáka a Mikuláše Kubného, jenž po Vánocích podepsal s Městských sadech svůj první ligovou smlouvu.

Očima Pavla Zavadila

„Tomáš s námi už trénoval dva týdny v prosinci. Vyhlédl si ho náš trenér brankářů David Hampel, který se na něj jezdil dívat a sbíral o něm veškeré informace. Jak jsem ho sám poznal, Digi je gólman s obrovským potenciálem. Je to nesmírně pracovitý kluk, má obrovskou vůli a ví, co chce dokázat. Navíc vzhledem ke svému věku už má bohaté zkušenosti s mužským fotbalem, odchytal skoro 70 utkání ve druhé slovenské lize, takže mu nechybí herní praxe. Věříme, že by se u nás mohl prosadit.“Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies